Bucuresti | 102,8FM OPEN HITS cu PROFM FELIX JAEHN - CALL IT LOVE

Miley Cyrus, declarații controversate după succesul de la Premiile Grammy 2024: „Unde naiba am fost eu? Nu am fost luată în serios!”

Miley Cyrus
Miley Cyrus, premiile Grammy 2024 / Foto: Profimedia

Au trecut câteva luni de când au fost decernate premiile Grammy, iar Miley Cyrus, care a plecat acasă cu două statuete, i-a criticat dur pe organizatori. Concret, ea a afirmat că nu au luat-o în serios până de curând, când a înregistrat un succes răsunător cu piesa „Flowers”.

În luna februarie, când au fost decernate premiile Grammy, Miley Cyrus a plecat acasă cu două statuete: pentru înregistrarea anului și pentru cea mai bună interpretare pop solo. Aceste reușite au venit, însă, după 17 ani de carieră, fapt pentru care celebra cântăreață nu a fost foarte impresionată: „Fără supărare, dar fac asta de 20 de ani și este prima dată când sunt luată în serios la Grammy?”, le-a declarat ea jurnaliștilor de la W Magazine.

Miley Cyrus

Miley Cyrus, premiile Grammy 2024 / Foto: Profimedia

Citește și: Miley Cyrus, superbă în revista Vogue, într-o rochie scurtă și decoltată și cu o atitudine de milioane: “E admirabil că ești tu însăți”

„Mi-a fost greu să îmi dau seama ce măsurători sunt acolo, pentru că dacă vrem să vorbim despre statistici și numere, atunci unde naiba am fost eu? Și dacă vrem să vorbim despre impactul asupra culturii, atunci unde naiba am fost eu?”, a mai continuat ea, potrivit Daily Mail, adăugând: „Nu este vorba de aroganță. Sunt mândră de mine.”

În 2015, ea a fost nominalizată la categoria Cel mai bun album vocal pop pentru albumul ei de debut, Bangerz, dar a pierdut în fața lui Sam Smith pentru albumul In the Lonely Hour.

De asemenea, artista a fost nominalizată prin asociere la premiile Grammy din 2022 pentru albumul lui Lil Nas X, Montero, care a fost nominalizat la categoria „Albumul anului”, pe care l-au scris împreună. De asemenea, ea a pus voce și pe una dintre piesele albumului.

Citește și: O nouă dramă în familia lui Miley Cyrus. Motivul pentru care mama artistei și cealaltă fiică a ei, Noah, nu și-ar mai vorbi

Miley Cyrus a vorbit și despre ideea de a avea copii

În interviul pentru W Magazine, aceasta a abordat și un subiect mai sensibil, acela de a avea copii.

„Am 31 de ani acum și nu știu dacă vreau copii sau nu”, a spus cântăreața, continuând: „Mi se pare, într-un fel, că fanii mei sunt de fapt copiii mei, într-un fel”.

Ea a făcut referire și la nașa ei, celebra cântăreață Dolly Parton, în vârstă de 78 de ani: „Am auzit că și Dolly spune asta, pentru că nici ea nu are copii”.

Citește și: Miley Cyrus, succes la premiile Grammy și împlinită în plan personal. Dezvăluiri despre relația cu Maxx Morando: „E foarte fericită”

Cyrus a explicat, de asemenea, că îi place foarte mult această perioadă din viața ei: „Îmi place să fiu adult. Am o regulă clară: să nu privesc în sus sau să nu privesc de sus pe nimeni”, a mai adăugat ea, continuând: „Mă uit doar, ceea ce îmi permite să văd lumea așa cum este cu adevărat, să văd oamenii așa cum sunt în realitate. Mă privesc aproape în fiecare zi în oglindă și îmi spun: „Sunt femeie”.

Galerie foto

Top citite
01 Miley Cyrus și Billy Ray Cyrus/ Profimedia
Billy Ray Cyrus a reacționat dur după ce o femeie a susținut în instanță că este mama biologică a lui Miley Cyrus: „E absurd”
02 Reacția lui Billy Ray Cyrus la logodna lui Miley Cyrus cu Maxx Morando/ Foto: Profimedia
Reacția lui Billy Ray Cyrus la logodna lui Miley Cyrus cu Maxx Morando. Artista și tatăl ei nu și-au vorbit o lungă perioadă
03 Miley Cyrus și Maxx Morando (1)
Cât ar costa inelul de logodnă al lui Miley Cyrus. Iubitul muzician, cu șase ani mai tânăr decât ea, vrea să o vadă mireasă
04 Miley Cyrus și Maxx Morando/ Profimedia
Miley Cyrus rupe tăcerea despre logodna cu Maxx Morando. Ce a surprins-o pe artistă: „Nu credeam că pot avea atâta intimitate”
05 "Avatar: Fire And Ash" World Premiere
Miley Cyrus a purtat o bijuterie cu diamant pe inelar la premiera noului film Avatar. Fanii cred că artista s-a logodit cu Maxx Morando
ProFM
Theo Rose ProFM
Exclusiv! Theo Rose, în lacrimi: ,,E prima oara când vorbesc despre fostul iubit”
Pe aceeași temă
miley (61)
Miley Cyrus, zi de naștere sărbătorită cu prietenii și familia. Cea mai puternică dorință la 33 de ani. Mesajul tatălui ei

Miley Cyrus a împlinit 33 de ani și a sărbătorit înconjurată de prieteni și de familie. Vedeta pop și prietena ei Katy Coyne au postat pe rețelele sociale fotografii de la petrecerea inedită.

TikTok Presents Something Beautiful Album Release Event With Miley Cyrus
Miley Cyrus, „fără limite”, aproape de nerecunoscut pe coperta Vogue. Păr blond și scurt, bucle rebele și senzualitate

Miley Cyrus este aproape de nerecunoscut cu părul blond, scurt și creț, pe coperta celui mai nou număr al revistei Vogue France, pentru care a acordat și un amplu interviu în care a făcut o serie de dezvăluiri, inclusiv despre cadoul pe care l-a primit de la Beyonce și pe care „nu l-a mai dat jos de atunci”.

2018 Vanity Fair Oscar Party Hosted By Radhika Jones - Arrivals
De ce Miley Cyrus încă păstrează rochia purtată la prima întâlnire cu fostul ei soț, Liam Hemsworth: „Tot ce fac este puțin intens”

Miley Cyrus a oferit câteva detalii despre trecutul său amoros, mai exact despre una dintre cele mai discutate relații de la Hollywood. Cântăreața în vârstă de 32 de ani a declarat într-un interviu pentru Vogue că încă păstrează rochia pe care a purtat-o atunci când l-a întâlnit pe Liam Hemsworth, dar și ținuta de la prima lor întâlnire oficială.

WTFun
All Team PROFM - 780px × 600px
PRO FM dă startul sezonului de toamnă cu programe fresh, voci-surpriză și reveniri spectaculoase

Luni, 15 septembrie, PRO FM a deschis oficial noul sezon cu o grilă reinventată și o echipă de DJ gata să ridice volumul și să răspândească buna dispoziție pe frecvențe. Pe ascultători îi așteaptă formate dinamice, combinații neașteptate de voci și un ton super conectat la spiritul generației de azi - exact ce trebuie pentru ca ziua să aibă beat-ul potrivit.

Vizual comunicat de presă WTFun_1280x720
Din această toamnă, WTFun își reia locul în grila PRO FM, cu Bianca, Bodonea și Bogdan

De patru ani, „WTFun” setează ritmul dimineților energice pe frecvențele PRO FM. Începând din 1 septembrie, emisiunea se întoarce în grilă, de luni până vineri, între orele 07:00 și 10:00, în formula cu care ne-am obișnuit deja de două sezoane – Bianca Purcărea, Ionuț Bodonea și Bogdan Ciudoiu – pregătiți pentru un nou capitol interactiv, cu umor spontan și multe surprize.

fddsds
#FollowPROFM: Avem câștigătoarea! Ana Maria merge cu PROFM la concertul lui ED SHEERAN!

Ana Maria Marin merge într-o experiență epică #FollowPROFM2025: în Dusseldorf, la concertul lui ED SHEERAN!

Partenerii noștri
PE ROZ Prințul Louis, copia fidelă a lui Kate Middleton, a fost în centrul atenției la slujba de Crăciun. Momentul lor a devenit viral
Prințul Louis, copia fidelă a lui Kate Middleton, a fost în centrul atenției la slujba de Crăciun. Momentul lor a devenit viral

Prințul Louis, copia fidelă a lui Kate Middleton, a fost în centrul atenției la slujba de Crăciun. Momentul lor a devenit viral

FILM NOW Noi dezvăluiri despre moartea actorului Peter Greene. Ce au găsit polițiștii în apartamentul starului din „Pulp Fiction”
Noi dezvăluiri despre moartea actorului Peter Greene. Ce au găsit polițiștii în apartamentul starului din „Pulp Fiction”

Noi dezvăluiri despre moartea actorului Peter Greene. Ce au găsit polițiștii în apartamentul starului din „Pulp Fiction”

DIGI WORLD Ce trebuie să știi despre tratamentul leprei. Medic infecționist: „Poate dura și până la doi ani!” Două cazuri au fost confirmate la Cluj
Ce trebuie să știi despre tratamentul leprei. Medic infecționist: „Poate dura și până la doi ani!” Două cazuri au fost confirmate la Cluj

Ce trebuie să știi despre tratamentul leprei. Medic infecționist: „Poate dura și până la doi ani!” Două cazuri au fost confirmate la Cluj

DIGI ANIMAL WORLD Cum a reacționat un câine când un străin a intrat în casă. Stăpânul patrupedului a fost șocat: „Trebuia să-i arate unde ținem banii”
Cum a reacționat un câine când un străin a intrat în casă. Stăpânul patrupedului a fost șocat: „Trebuia să-i arate unde ținem banii”

Cum a reacționat un câine când un străin a intrat în casă. Stăpânul patrupedului a fost șocat: „Trebuia să-i arate unde ținem banii”

DIGI LIFE Un brad de Crăciun decorat cu obiecte pierdute, instalat într-o gară din Japonia
Un brad de Crăciun decorat cu obiecte pierdute, instalat într-o gară din Japonia
DIGI24 Reacție furioasă a Kremlinului, după ce șeful NATO a îndemnat la pregătiri pentru un război cu Rusia: „E iresponsabil”
Reacție furioasă a Kremlinului, după ce șeful NATO a îndemnat la pregătiri pentru un război cu Rusia: „E iresponsabil”
DIGI SPORT S-a întors în România după jumătate de an și a aflat că soția l-a înșelat: ”Am văzut”. Cum a numit-o + Mesajul neașteptat
S-a întors în România după jumătate de an și a aflat că soția l-a înșelat: ”Am văzut”. Cum a numit-o + Mesajul neașteptat
DIGI FM Natalia Oreiro, trup de zeiță la 48 de ani, într-o rochie cu șliț adânc și spatele gol. Fanii, impresionați: „Cea mai frumoasă!”
Natalia Oreiro, trup de zeiță la 48 de ani, într-o rochie cu șliț adânc și spatele gol. Fanii, impresionați: „Cea mai frumoasă!”
UTV Trailerul Street Fighter a apărut la The Game Awards 2025. Jason Momoa și 50 Cent fac parte din distribuție
Trailerul Street Fighter a apărut la The Game Awards 2025. Jason Momoa și 50 Cent fac parte din distribuție