Bucuresti | 102,8FM DAMIANO DAVID - NEXT SUMMER (NEW PW)

Joe Jonas s-a simțit ca „într-o închisoare” în căsnicia cu Sophie Turner: „Mă străduiesc să-l fac să petreacă timpul numai cu mine”

2019 Vanity Fair Oscar Party Hosted By Radhika Jones - Arrivals

Divorțul dintre Joe Jonas și Sophie Turner a venit ca o undă de șoc pentru fanii celor doi. După ce presa internațională a dezvăluit că artistul în vârstă de 34 de ani a vorbit cu un avocat pentru a se separa legal de mama copiilor lui, au fost făcute publice și multe detalii din viața celor doi. 

Inițial, o sursă a declarat pentru DailyMail că motivul despărțirii dintre celebrul cântăreț și actrița din „Game of Thrones” a fost stilul de viață diferit. Joe voia să stea tot timpul acasă, în schimb Sophie iubea să „petreacă”. Cu toate acestea, un interviu oferit de actrița de la Hollywood în urmă cu ceva timp demonstrează contrariul. 

Sophie a declarat că este o persoană introvertită și că iubește să stea în casă. În videoclip, actrița a declarat: „Sunt o persoană introvertită. Dacă aș putea, aș sta toată ziua în casă. Așa că lockdown-ul a fost grozav pentru mine”. 

Citește și: Joe Jonas și Sophie Turner divorțează. Trăiesc vieți separate de câteva luni: "Ei îi plac petrecerile, lui îi place să stea acasă"

De asemenea, tot în cadrul acelui interviu, Sophie a dezvăluit că Joe Jonas s-a simțit ca „într-o închisoare” în căsnicia cu ea. „Joe este un adevărat fluture social. Mă străduiesc să-l fac să petreacă timpul numai cu mine. Este ca o închisoare pentru el, dar e grozav pentru mine”. 

Cu doar o zi în urmă, Sophie a postat un mesaj pe rețelele de socializare în care îi anunță pe fani că ea și Joe Jonas divorțează: „După patru ani minunați de căsnicie, am decis de comun acord să punem capăt relației noastre pe cale amiabilă. Există narațiuni speculative cu privire la motiv, dar aceasta este o decizie comună și sperăm sincer ca toată lumea să ne respecte intimitatea pentru noi și pentru copiii noștri.”

Setarile tale privind cookie-urile nu permit afisarea continutul din aceasta sectiune. Poti actualiza setarile modulelor coookie direct din browser sau de aici – e nevoie sa accepti cookie-urile social media

Ce a făcut înainte ca Joe Jonas să anunțe divorțul

Potrivit mărturisirilor făcute de un barman, actrița din „Game of Thrones” a consumat mai multe cocktailuri și shoturi într-un bar din Digbeth, Birminghan, sâmbătă seară, când a participat la o petrecere ce a marcat încheierea filmărilor în oraș pentru serialul „Joan”.

Conform Daily Mail, aproximativ 70 de persoane, colegi de-ai actriței, au fost prezente la petrecere, iar cea care s-a făcut remarcată a fost Sophie, în vârstă de 27 de ani.

Citește și: Joe Jonas, declarații despre momentul în care a părăsit-o pe Taylor Swift prin telefon. Cei doi au avut o relație în urmă cu 15 ani

„A fost o companie grozavă, am râs mult. Nu mi-a venit să cred cât de fericită și relaxată era. N-ai fi crezut că trece printr-un divorț. Am petrecut mult timp vorbind, avem multe lucruri în comun, chiar și niște prieteni”, a spus bărbatul, potrivit sursei citate. „Nu a pomenit de soțul ei sau despre copii, nu a făcut nicio referire la divorț. Când am aflat din presă am fost șocat, dar atunci am înțeles comportamentul ei, dorința ei de a se distra. Am simțit că i-a lipsit asta”, a mai dezvăluit acesta.

Galerie foto

Top citite
01 Alina Sorescu
Alina Sorescu rupe tăcerea după ce Alexandru Ciucu a dat de înțeles că părinții ei au o vină pentru divorț: „Am tăcut mulți ani”
02 Rod Stewart
Rod Stewart, despre despărțirea de cea de-a doua soție, Rachel Hunter: „M-a rupt în bucăți!” Acum e fericit cu Penny Lancaster
03 Elena Vîșcu și fiica sa, Alessia/ Foto: Instagram
Cum s-a adaptat fiica lui CRBL după divorțul părinților și mutarea cu mama ei, Elena Vîșcu, la Chișinău: „A învățat”
04 CRBL
CRBL, dezvăluiri despre divorț și relația cu Olga Guțanu: „Nu am cerut buletinul. A fost un șoc și pentru mine”
05 Lavinia Pîrva, despre căsnicia cu Ștefan Bănică
Lavinia Pîrva, dezvăluiri despre viața alături de Ștefan Bănică: „Nu ne contrazicem în fața copilului!” Ce spune despre gelozie
ProFM
Theo Rose ProFM
Exclusiv! Theo Rose, în lacrimi: ,,E prima oara când vorbesc despre fostul iubit”
Pe aceeași temă
joe jonas, sophie turner
Joe Jonas, despre găsirea iubirii după divorțul de actrița Sophie Turner: „A fost înfricoșător și intimidant să ies la întâlniri”

Joe Jonas se pregătește pentru o nouă etapă artistică, dar și personală. La 35 de ani, artistul a decis să-și deschidă sufletul și să vorbească despre provocările pe care le-a întâmpinat atunci când a încercat să revină în lumea întâlnirilor, după divorțul de actrița Sophie Turner.

Alina Sorescu
Alina Sorescu, dezvăluiri dureroase la patru luni de la divorț: „Tot ce am făcut a fost pentru binele fetelor mele”

Au trecut aproape patru luni de la divorțul oficial dintre Alina Sorescu și Alexandru Ciucu, tatăl fiicelor sale, iar artista a vorbit recent despre motivele care au determinat-o să rupă tăcerea și să vorbească public despre suferințele trăite în timpul căsniciei.

Elena Viscu, fosta soție a lui CRBL
Elena Viscu, declarații sincere despre divorțul de CRBL: „A fost foarte greu. Psihologic, e în topul suferințelor”

La aproape un an de la separarea de CRBL, Elena Viscu, fosta soție a artistului, a vorbit deschis despre provocările prin care a trecut, într-o apariție recentă în podcastul lui Jorge.

WTFun
A7903089
Muzică, energie și super distracție la PROFM SuperGirl 2025!

Surprize, energie și super distracție! Asta a însemnat ediția PROFM SuperGirl de anul acesta.

andra si catalin maruta
Erau Andra și Cătălin Măruță iubiți când el a apărut în clipul piesei "Băieții și fetele"? "Culmea e că a venit cu o domnișoară"

Andra și Cătălin Măruță sunt împreună de 19 ani și la vară sărbătoresc 17 ani de când s-au căsătorit. Formează unul dintre cele mai sudate cupluri din showbizul autohton și au doi copii pe care-i iubesc mai presus de orice și de care sunt tare mândri.

780 x 440px_vizual Audiențe
Peste 2 milioane de ascultători aleg zilnic frecvențele radio Digi FM, PRO FM, Dance FM și Digi24 FM

Trustul media al Grupului DIGI, care are în componență stațiile Digi FM, PRO FM, Dance FM și Digi24 FM, a continuat să atragă un public numeros și în ultimele luni ale anului 2024. Conform studiului realizat de Mercury Research și Institutul Român pentru Evaluare și Strategie (IRES) în intervalul 2 septembrie - 15 decembrie 2024, posturile au ajuns zilnic la 2.096.300 de ascultători la nivel național, ceea ce reflectă o creștere de 27,82% comparativ cu aceeași perioadă a anului precedent.

Partenerii noștri
PE ROZ Irina Columbeanu, adevărul despre presupusul iubit: „Sunt deschisă”. Cum a reacționat Irinel Columbeanu
Irina Columbeanu, adevărul despre presupusul iubit: „Sunt deschisă”. Cum a reacționat Irinel Columbeanu

Irina Columbeanu, adevărul despre presupusul iubit: „Sunt deschisă”. Cum a reacționat Irinel Columbeanu

FILM NOW Russell Crowe, tot mai transformat. Actorul, apariție rară alături de iubita sa, în Malta. Cei doi ar avea planuri de nuntă
Russell Crowe, tot mai transformat. Actorul, apariție rară alături de iubita sa, în Malta. Cei doi ar avea planuri de nuntă

Russell Crowe, tot mai transformat. Actorul, apariție rară alături de iubita sa, în Malta. Cei doi ar avea planuri de nuntă

DIGI WORLD Adevăratul „Cod al lui da Vinci”, descifrat după 500 de ani. Un dentist a dezvăluit secretul ascuns în „Omul Vitruvian”
Adevăratul „Cod al lui da Vinci”, descifrat după 500 de ani. Un dentist a dezvăluit secretul ascuns în „Omul Vitruvian”

Adevăratul „Cod al lui da Vinci”, descifrat după 500 de ani. Un dentist a dezvăluit secretul ascuns în „Omul Vitruvian”

DIGI ANIMAL WORLD Ce a pățit un bărbat care aștepta la semafor pe un scuter? Imagini virale cu un câine care l-a „luat” prin surprindere
Ce a pățit un bărbat care aștepta la semafor pe un scuter? Imagini virale cu un câine care l-a „luat” prin surprindere

Ce a pățit un bărbat care aștepta la semafor pe un scuter? Imagini virale cu un câine care l-a „luat” prin surprindere

DIGI LIFE Vila din afara Parisului ce i-a aparținut lui Karl Lagerfeld, vândută cu peste 4.5 milioane de euro. Imagini din curte și din interior
Vila din afara Parisului ce i-a aparținut lui Karl Lagerfeld, vândută cu peste 4.5 milioane de euro. Imagini din curte și din interior
DIGI24 EXCLUSIV Luptător român din prima linie în Ucraina, despre un posibil război în România: „Capul plecat, în cazul Rusiei, sabia îl taie”
EXCLUSIV Luptător român din prima linie în Ucraina, despre un posibil război în România: „Capul plecat, în cazul Rusiei, sabia îl taie”
DIGI SPORT FOTO Neașteptat: cum a apărut soția lui Diogo Jota la înmormântarea care a avut loc la două săptămâni de la nuntă
FOTO Neașteptat: cum a apărut soția lui Diogo Jota la înmormântarea care a avut loc la două săptămâni de la nuntă
DIGI FM Noi detalii despre accidentul în care a murit Diogo Jota. Motivul pentru care starul de la Liverpool alesese să călătorească cu mașina: „Medicii i-au recomandat!”
Noi detalii despre accidentul în care a murit Diogo Jota. Motivul pentru care starul de la Liverpool alesese să călătorească cu mașina: „Medicii i-au recomandat!”
UTV Lino Golden și Delia au divorțat la un an de la căsătorie
Lino Golden și Delia au divorțat la un an de la căsătorie