In perioada 18-20 decembrie, ascultatorii ProFM au sansa de a castiga "Un Craciun la Viena".
Tot ce trebuie sa faca este sa trimita un mail pe adresa profm@profm.ro cu o intamplare haioasa petrecuta de Craciun. Cel care va scoate din tolba cea mai amuzanta sau nemaintalnita peripetie are mari sansa sa plece in Austria in perioada 24-26 decembrie.
Castigatorul concursului va fi anuntat luni, 21 decembrie, in cadrul emisiunii "Alarma" de la ProFM. Sophia, invitata speciala a lui George Vintila si a lui Claudiu Sara va citi alaturi de acestia mesajele primite si il vor alege pe cel mai haios.
Michael Bublé, supranumit de mulți „vocea Crăciunului”, a declarat că oamenii ar trebui să înceapă să asculte muzică de sărbători încă din iunie. Artistul în vârstă de 50 de ani a făcut declarația în timpul apariției sale în podcastul Not Gonna Lie, găzduit de Kylie Kelce, și a vorbit despre relația personală cu sezonul festiv, dar și despre succesul uriaș al albumului său de Crăciun.
Britney Spears a avut parte de un moment special de sărbători, petrecând timp alături de fiul ei cel mic, Jayden, în vârstă de 18 ani. Artista a descris această reuniune drept „cel mai frumos Crăciun din viața mea”, marcând un capitol emoționant din relația lor de multe ori complicată.
Luni, 15 septembrie, PRO FM a deschis oficial noul sezon cu o grilă reinventată și o echipă de DJ gata să ridice volumul și să răspândească buna dispoziție pe frecvențe. Pe ascultători îi așteaptă formate dinamice, combinații neașteptate de voci și un ton super conectat la spiritul generației de azi - exact ce trebuie pentru ca ziua să aibă beat-ul potrivit.
De patru ani, „WTFun” setează ritmul dimineților energice pe frecvențele PRO FM. Începând din 1 septembrie, emisiunea se întoarce în grilă, de luni până vineri, între orele 07:00 și 10:00, în formula cu care ne-am obișnuit deja de două sezoane – Bianca Purcărea, Ionuț Bodonea și Bogdan Ciudoiu – pregătiți pentru un nou capitol interactiv, cu umor spontan și multe surprize.