Bucuresti | 102,8FM COSTI - SOLO TU (NEW PW)

Paula Seling, noi dezvăluiri despre prima întâlnire cu fiica ei: ”Am iubit-o din prima clipă. Nu a fost nevoie de alte căutări!”

Paula Seling, despre întâlnirea cu fiica ei
Paula Seling, despre întâlnirea cu fiica ei / Facebook

Paula Seling a ținut secretă adopția fiicei ei timp de șase ani de zile, până când aceasta a decis dacă vrea sau nu să fie în lumina reflectoarelor. Acum, însă, celebra cântăreață a vorbit despre momentul în care a întâlnit-o pe Elena și a dezvăluit detalii din timpul procesului de adopție.

În cadrul unui interviu pentru Viva!, artista a mărturisit că procesul de adopție a fost unul minuțios, ba chiar a mers și la psiholog în acea perioadă, însă în momentul în care a cunoscut-o pe Elena, aceasta știut că va fi fiica ei.

Citește și: Adevărul despre divorțul dintre Paula Seling și Radu Bucura. Motivul pentru care cei doi au decis să se separe: ”Discuțiile erau dese!”

”Elena avea trei anișori în momentul adopției. Noi ne-am dorit un copil, să fie cel trimis nouă, iar când am văzut-o pe Elena, am știut, din prima clipă, că e a noastră. De altfel, seamănă foarte tare cu tatăl ei, așa că mi se pare că a fost trimisă special pentru noi”, a spus cântăreața, potrivit sursei citate, adăugând: ”Când am văzut-o prima oară, amândoi am știut că ea este copilul nostru. Am iubit-o din prima clipă. Nu a fost nevoie de alte căutări. Elena ne-a îmbrățișat și iubit, la fel, din prima clipă. Am beneficiat de ajutorul asistentei maternale, care ne-a ușurat mult acomodarea. Au fost momente mai dificile, pe care le-am depășit, dar acum totul este bine”, a mai spus ea.

De asemenea, în ceea ce privește relația ei cu Elena, fiica ei de nouă ani, aceasta a mărturisit că fiecare zi aduce emoții diverse: ”Fiecare zi vine cu emoții diverse. Personal, mă întreb, cu fiecare decizie, dacă fac ceea ce trebuie. Și, apoi, mă gândesc că singura lege ce nu greșește este cea a iubirii. Temerile mele sunt legate de viitorul ei, dacă vom reuși să o îndrumăm spre valorificarea totală a talentelor ei, care să îi aducă satisfacție și fericire la vârsta adultă.Elena e perfect adaptată vieții de familie și regulilor casei noastre. E veselă, energică, sociabilă, iubitoare, muncitoare, creativă și sigură pe ea. Îi plac matematica și desenul, dansează și, uneori, cântă prin casă. Suntem extrem de apropiate și ne place să ne provocăm una pe alta.”, a mai dezvăluit ea.

Citește și: Val de reacții după ce Paula Seling a dezvăluit că a adoptat o fetiță în urmă cu șase ani: ”Îmi confirmă încă o dată că ești specială!”

Paula Seling a recunoscut că s-a despărțit de soț

După luni de zile în care a ales să nu vorbească despre acest subiect, săptămâna trecută, chiar înainte de Revelion, Paula Seling a recunoscut că s-a despărțit de Radu Bucura, omul care i-a fost soț timp de 17 ani. 

paula seling si sotul ei

Paula Seling s-a căsătorit în 2005 cu Radu Bucura. / Foto: arhivă personală

"Din 13 aprilie suntem pe drumuri separate. Personal, am considerat un eşec faptul că am ajuns aici, însă probabil că toate lucrurile au un rost. Perioada a fost cumplit de grea. M-am refugiat în muncă. Vă asigur că nici unul nu a greşit cu nimic. Pur şi simplu, nişte diferenţe de percepţie asupra vieţii s-au adâncit în timp. Odată cu maturizarea noastră am înţeles cine suntem şi că ne datorăm unul altuia să ne oferim posibilitatea de a găsi, fiecare, locul şi lumina de care are nevoie. Este o dovadă de iubire să faci acest gest, atunci când realizezi că poate nu eşti ceea ce omul tău are nevoie. Cred că viaţa ne-a oferit nişte provocări mai mari decât am putut noi duce. Asta nu înseamnă că nu mai suntem o familie în creşterea copilului nostru. Vom face tot ce putem să o creştem simţind că suntem o celulă a iubirii, toţi trei, indiferent ce se întâmplă", a spus Paula Seling pentru Viva.

Citește și: Paula Seling, “regina iernii”. Artista a îndurat un ger de -9 grade Celsius doar într-o rochie roșie, foarte decoltată și elegantă

În cadrul aceluiași interviu, artista a dezvăluit că a adoptat o fetiță. Micuța se numește Elena, are nouă ani și există în familia ei de șase ani.

”Elena este în familia noastră de șase ani. Schimbarea vine doar în prezentarea ei în fața publicului. Am considerat important, până acum, să ne dăm timp de a se așeza toate în familia noastră, de a crește și de a fi suficient de matură încât să decidă singură dacă vrea sau nu să apară în viața publică. În ultima perioadă, s-a exprimat mai des că dorește să afle lumea despre ea. Și, iată, fata noastră superbă a crescut și ne bucurăm enorm de Elena!”, a declarat artista, potrivit sursei citate.

 

Galerie foto

Vrei să asculți mai ușor?
Descarcă aplicația ProFM
PROFM merge cu tine peste tot. Descarcă aplicația PROFM.
Top citite
01 Paula Seling și Alexandru Gorgos
Paula Seling, prima reacție după ce relația ei a devenit publică: "Nu am avut nicio clipă intenția de a-l ține ascuns pe omul meu"
02 Paula Seling și Alexandru Gorgos/ Foto: Instagram
Cine este noul iubit al Paulei Seling. Iubește din nou, la 4 ani de la divorțul de Radu Bucura: "Ne completăm, dar ne și contrazicem"
03 paula seling
Paula Seling, noi dezvăluiri la un an de la accidentul care i-a schimbat viața: „A trebuit să-mi redescopăr corpul”
04 connect-r si fiica lui (5)
Connect-R și fiica lui de 12 ani, prima dată împreună pe scenă. Solistul nu și-a ascuns emoția și mândria: "Fata mea!"
05 paula seling
Cu ce probleme se confruntă Paula Seling la 47 de ani. Artista a rupt tăcerea: „Fiecare zi în care nu renunț e o victorie”
ProFM
Theo Rose ProFM
Exclusiv! Theo Rose, în lacrimi: ,,E prima oara când vorbesc despre fostul iubit”
Pe aceeași temă
Alexandria „Lexi” Jones, fiica regretatului David Bowie
Fiica lui David Bowie, mărturisiri despre coșmarul prin care a trecut când tatăl ei se stingea de cancer: „Mă simțeam prizonieră!”

Alexandria „Lexi” Zahra Jones, fiica legendarului David Bowie și a lui Iman, a vorbit recent despre un episod dureros din viața ei și, anume, când a fost forțată să plece din casa în care locuia și dusă în mai multe centre de tratament pentru adolescenți, chiar în perioada în care tatăl ei era bolnav de cancer.

paula seling
E Paula Seling îndrăgostită? "La mulți ani celui care îmi este liniște și forță! Pot merge mai departe știind că mergem împreună"

Discretă din fire, Paula Seling a lăsat la lumină un detaliu important din viața sa, o apropiere care a dat frâu liber speculațiilor din partea fanilor. Solista în vârstă de 47 de ani a ținut să publice pe Facebook un mesaj dedicat managerului ei, Alexandru Gogos, care îi este și producător muzical, ajutând-o cu orchestrația unor piese, dar și pe partea de linie melodică.

paula seling, fuego, stefan hrusca, andra
Cele mai frumoase colinde românești cântate de mari artiști. De la Paula Seling la Andra, Fuego și Ștefan Hrușcă

Colindele românești sunt o parte esențială a sărbătorilor de iarnă, evocând tradiție, emoție și armonii unice de Crăciun. Aceste cântece străvechi, care îmbină influențe populare și religioase, rămân nelipsite în fiecare decembrie, aducând o atmosferă caldă și familială în casele românilor.

WTFun
Laura spune cine e Alex Stamate
Cine este, de fapt, Alex Stamate? Laura Bălan, creatoarea hitului momentului, dezvăluie totul: „Am vrut să spun lucrurilor pe nume”

Creatoarea trendului „Alex Stamate” povestește totul despre piesa virală, in direct la PROFM

Serban copot thumb
ANUNTUL MOMENTULUI: Animal X se reunește! Șerban Copoț a făcut anunțul în direct la Pro FM

După o pauză lungă de 13 ani, legendara trupă care a marcat generații întregi revine în lumina reflectoarelor. Șerban Copoț (Hiena) a venit în studioul Pro FM pentru a oferi vestea pe care fanii o așteptau cu sufletul la gură: Animal X se reunește pentru un concert de excepție!

DSC05440
Cum au apărut concediul și primele stațiuni. Damian Anfile, despre istoria vacanțelor

Concediul este astăzi o parte firească a vieții profesionale, iar plecarea în vacanță a devenit un obicei pentru milioane de oameni. În trecut însă, călătoriile de plăcere erau rezervate în special celor bogați, iar stațiunile nu semănau cu destinațiile turistice pe care le cunoaștem în prezent.

Partenerii noștri
PE ROZ “Am fost la 50 de interviuri și tot nu m-au angajat. Sunt prea atrăgătoare”. Vrea să fie bonă, dar felul în care arată i-a pus piedici
“Am fost la 50 de interviuri și tot nu m-au angajat. Sunt prea atrăgătoare”. Vrea să fie bonă, dar felul în care arată i-a pus piedici

“Am fost la 50 de interviuri și tot nu m-au angajat. Sunt prea atrăgătoare”. Vrea să fie bonă, dar felul în care arată i-a pus piedici

FILM NOW Valetul nesuferit din
Valetul nesuferit din "Singur acasă" a murit. Cum a descoperit acum 14 ani că a făcut un AVC care l-a țintuit de atunci în scaun rulant

Valetul nesuferit din "Singur acasă" a murit. Cum a descoperit acum 14 ani că a făcut un AVC care l-a țintuit de atunci în scaun rulant

DIGI WORLD Cât trebuie să stai, de fapt, la soare? Medicii explică de câtă lumină solară avem nevoie pentru sănătate, fără să ne punem pielea în pericol
Cât trebuie să stai, de fapt, la soare? Medicii explică de câtă lumină solară avem nevoie pentru sănătate, fără să ne punem pielea în pericol

Cât trebuie să stai, de fapt, la soare? Medicii explică de câtă lumină solară avem nevoie pentru sănătate, fără să ne punem pielea în pericol

DIGI ANIMAL WORLD Câinele tău se teme de aspirator? Greșeala pe care o fac mulți stăpâni și care îi poate accentua frica
Câinele tău se teme de aspirator? Greșeala pe care o fac mulți stăpâni și care îi poate accentua frica

Câinele tău se teme de aspirator? Greșeala pe care o fac mulți stăpâni și care îi poate accentua frica

DIGI LIFE Condimentul care ține păianjenii și muștele departe de casă. Unde trebuie să-l pui
Condimentul care ține păianjenii și muștele departe de casă. Unde trebuie să-l pui
DIGI24 Liliana Ruse, reacție la declarațiile lui Bolojan privind citostaticele: „Am crezut că nu aud bine, după care am început să plâng”
Liliana Ruse, reacție la declarațiile lui Bolojan privind citostaticele: „Am crezut că nu aud bine, după care am început să plâng”
DIGI SPORT Nu se mai ascund! Au apărut împreună și lumea ”a luat-o razna”: ”Cuplul anului”
Nu se mai ascund! Au apărut împreună și lumea ”a luat-o razna”: ”Cuplul anului”
DIGI FM Jurnalista Liliana Ruse luptă cu cancerul, dar și cu lipsa medicamentelor:
Jurnalista Liliana Ruse luptă cu cancerul, dar și cu lipsa medicamentelor: "Nu mă omoară tratamentul, cât mă omoară acest stres"
UTV Andrei Bordeianu a ajuns la spital după un accident cu motocicleta. Care este starea influencerului
Andrei Bordeianu a ajuns la spital după un accident cu motocicleta. Care este starea influencerului