Bucuresti | 102,8FM SEARA dupa 7 cu FERE DAVID DEEJAY FEAT DONY - SEXY THING

Roxen revine cu o nouă piesă cu un sound inconfundabil, „How to break a heart”

Roxen 1

Mesajul melodiei este redat prin metafore vizuale și transformă minciuna și trădarea într-o adevărată lecție de putere și de a merge mai departe spre noi orizonturi. Piesa a fost scrisă de Teodor Runsiö, Frans Torell, Elin Bergman și Seb Daniel și produsă de Seb Daniel.

Piesa How to break a heart este lansată astăzi și pe plan internațional de către Warner Music, ca parte din colaborarea pe care renumita casă de discuri a semnat-o cu Global Records.

“Așteptam cu nerăbdare lansarea acestei piese, este una dintre preferatele mele. Sper să vă placă și vouă la fel de mult și să facă parte din playlist-ul vostru. Dincolo de mesajul ei, este o melodie cu un vibe pozitiv, care te face să dansezi și să vrei sa o asculți încă și încă o dată. Abia aștept să văd reacțiile voastre și vă mulțumesc încă o dată pentru tot. În același timp, sunt onorată de colaborarea cu Warner și de sprijinul oferit pe plan internațional. Nici nu îndrăzneam să visez la o asemenea reușită, însă acest lucru mă motivează să cuceresc toate topurile cu muzica mea. Love you all!”, a spus Roxen.

Setarile tale privind cookie-urile nu permit afisarea continutul din aceasta sectiune. Poti actualiza setarile modulelor coookie direct din browser sau de aici – e nevoie sa accepti cookie-urile social media

Videoclipul piesei a fost regizat de San, Paul Tacu a fost director de imagine, iar Loops Production semnează producția video.

Începând cu 1 august, Global Records este noul reprezentant exclusiv Warner în România, iar Roxen este unul dintre artiștii din catalog pentru care cele două case de discuri vor colabora în vederea dezvoltării și promovării la nivel internațional.

Roxen este unul dintre artiștii care s-au remarcat rapid în țară cu single-ul de debut Ce-ți cântă dragostea, ce a ocupat primul loc în topuri. Totodată, colaborarea cu Sickotoy pentru piesa You don’t love me i-a adus rezultate importante atât la nivel național, cât și internațional. De asemenea, Roxen a fost selectată să reprezinte România în cea mai mare competiție muzicală din lume, Eurovision, unde va urca pe scenă anul viitor, la Rotterdam.

ProFM
Theo Rose ProFM
Exclusiv! Theo Rose, în lacrimi: ,,E prima oara când vorbesc despre fostul iubit”
WTFun
All Team PROFM - 780px × 600px
PRO FM dă startul sezonului de toamnă cu programe fresh, voci-surpriză și reveniri spectaculoase

Luni, 15 septembrie, PRO FM a deschis oficial noul sezon cu o grilă reinventată și o echipă de DJ gata să ridice volumul și să răspândească buna dispoziție pe frecvențe. Pe ascultători îi așteaptă formate dinamice, combinații neașteptate de voci și un ton super conectat la spiritul generației de azi - exact ce trebuie pentru ca ziua să aibă beat-ul potrivit.

Vizual comunicat de presă WTFun_1280x720
Ai WTFun in fiecare dimineata la PRO FM, cu Bianca, Bodonea și Bogdan

De patru ani, „WTFun” setează ritmul dimineților energice pe frecvențele PRO FM. Începând din 1 septembrie, emisiunea se întoarce în grilă, de luni până vineri, între orele 07:00 și 10:00, în formula cu care ne-am obișnuit deja de două sezoane – Bianca Purcărea, Ionuț Bodonea și Bogdan Ciudoiu – pregătiți pentru un nou capitol interactiv, cu umor spontan și multe surprize.

fddsds
#FollowPROFM: Avem câștigătoarea! Ana Maria merge cu PROFM la concertul lui ED SHEERAN!

Ana Maria Marin merge într-o experiență epică #FollowPROFM2025: în Dusseldorf, la concertul lui ED SHEERAN!

Partenerii noștri
PE ROZ
"Nu vreau să îndulcesc realitatea". Monica Lewinsky își spune adevărul, la 30 de ani de la scandalul amoros cu Bill Clinton

"Nu vreau să îndulcesc realitatea". Monica Lewinsky își spune adevărul, la 30 de ani de la scandalul amoros cu Bill Clinton

FILM NOW Daniel Craig, greu de înlocuit. Încă se caută noul James Bond. Cele mai proaspete informații oferite de creatorii francizei
Daniel Craig, greu de înlocuit. Încă se caută noul James Bond. Cele mai proaspete informații oferite de creatorii francizei

Daniel Craig, greu de înlocuit. Încă se caută noul James Bond. Cele mai proaspete informații oferite de creatorii francizei

DIGI WORLD 5 lucruri pe care un cardiolog le face zilnic pentru a reduce principala cauză de infarct:
5 lucruri pe care un cardiolog le face zilnic pentru a reduce principala cauză de infarct: "Schimbări mici pot avea efecte mari asupra inimii"

5 lucruri pe care un cardiolog le face zilnic pentru a reduce principala cauză de infarct: "Schimbări mici pot avea efecte mari asupra inimii"

DIGI ANIMAL WORLD În loc de geantă de lux, soțul i-a cumpărat o cămilă de peste 700 de kilograme: „Sunt animale incredibil de inteligente”
În loc de geantă de lux, soțul i-a cumpărat o cămilă de peste 700 de kilograme: „Sunt animale incredibil de inteligente”

În loc de geantă de lux, soțul i-a cumpărat o cămilă de peste 700 de kilograme: „Sunt animale incredibil de inteligente”

DIGI LIFE Casa ta pare demodată? Cele cinci schimbări care fac orice locuință mai elegantă
Casa ta pare demodată? Cele cinci schimbări care fac orice locuință mai elegantă
DIGI24 Mesajul surprinzător al lui Friedrich Merz: „Nu le-aş recomanda copiilor mei să meargă în SUA, la studii sau la muncă”
Mesajul surprinzător al lui Friedrich Merz: „Nu le-aş recomanda copiilor mei să meargă în SUA, la studii sau la muncă”
DIGI SPORT Cum au numit-o italienii de la Gazzetta dello Sport pe soția lui Cristi Chivu și ce scriu despre trecutul ei
Cum au numit-o italienii de la Gazzetta dello Sport pe soția lui Cristi Chivu și ce scriu despre trecutul ei
DIGI FM Fiul lui Nicușor Dan, în centrul atenției la un eveniment. Antim, fascinat de avioane și deloc intimidat de mulțime
Fiul lui Nicușor Dan, în centrul atenției la un eveniment. Antim, fascinat de avioane și deloc intimidat de mulțime
UTV Marilu Dobrescu și Nicole Cherry sunt acuzate că ar fi fost plătite să promoveze Malta la Eurovision. „Sunt fierți că fac influencerii bani, asta e problema”
Marilu Dobrescu și Nicole Cherry sunt acuzate că ar fi fost plătite să promoveze Malta la Eurovision. „Sunt fierți că fac influencerii bani, asta e problema”