Bucuresti | 102,8FM The Official 40 cu VENGER ALEX WARREN - FEVER DREAM (NEW PW)

Luis Lopez feat Adena - Lay Me Down. PREMIERA PROFM - Asculta si tu piesa

luis-lopez-feat-adena-lay-me-down-premiera-profm-asculta-piesa-lansata-astazi 1

Piesa este produsa de catre Laurentiu Duta si Dony sub egida 1ArtistMusic si se anunta a fi una incendiara, care ne duce cu gandul la o vara latino, la celebrele petreceri cu rumba si samba.

Luiz Lopez, ca si dj la popularul post de radio 40 Principales, a devenit de-a lungul anilor unul dintre cei mai importanti artisti ai scenei muzicii dance spaniole. Sesiunile lui pline de culoare muzicala si selectiile din cele mai bune piese house ale momentului sunt pe placul spaniolilor, dar si ascultatorilor din intreaga lume. In septembrie 2009 a fost ales sa cante in incheierea show-ului celebrei cantarete Madonna, din Valencia.  De asemenea, in vara anului 2012, Lopez a mixat in Madrid alaturi de mari Dj precum David Guetta, The MartinezBrothers, Paul Van Dyc si Tiesto. Luis Lopez mixeaza frecvent in America Latina, in tari precum Columbia, Ecuador, Mexic, Guatemala, tari unde de altfel are foarte multi fani.

Aceasta este cea mai noua colaborare a cantaretei Adena,dupa ce, acum ceva timp, l-a avut alaturi si pe Dony la melodia Milkshake. Aceasta s-a nascut in Bucuresti, pe 29 aprilie 1992 si a crescut intr-o familie care i-a sustinut pasiunea pentru muzica si care a indemnat-o sa invete si sa descopere noi genuri muzicale. Talentul i-a fost descoperit in copilarie, in urma participarilor cu succes la actiunile culturale din cadrul scolii, si a fost pus in evidenta mai tarziu, in timpul liceului, la diversele festivaluri de muzica usoara la care a participat, unde a fost remarcata imediat datorita vocii si prezentei sale scenice, unde a si obtinut, de astfel, numeroase premii.

“Lay me down” promite sa fie unul dintre hiturile anului 2012. Ce parere ai despre piesa?

ASCULTA:

Top citite
01 luis-lopez-si-adena-lanseaza-videoclipul-piesei-lay-me-down-video
Luis Lopez şi Adena lansează videoclipul piesei "Lay me down"! VIDEO
02 video-cel-mai-nou-videoclip-t-i-lay-me-down
[VIDEO] Cel mai nou videoclip T.I., "Lay Me Down"!
03 asculta-live-piesa-trupei-zero-pentru-eurovision
Asculta LIVE piesa trupei ZERO pentru Eurovision!
ProFM
Theo Rose ProFM
Exclusiv! Theo Rose, în lacrimi: ,,E prima oara când vorbesc despre fostul iubit”
WTFun
All Team PROFM - 780px × 600px
PRO FM dă startul sezonului de toamnă cu programe fresh, voci-surpriză și reveniri spectaculoase

Luni, 15 septembrie, PRO FM a deschis oficial noul sezon cu o grilă reinventată și o echipă de DJ gata să ridice volumul și să răspândească buna dispoziție pe frecvențe. Pe ascultători îi așteaptă formate dinamice, combinații neașteptate de voci și un ton super conectat la spiritul generației de azi - exact ce trebuie pentru ca ziua să aibă beat-ul potrivit.

Vizual comunicat de presă WTFun_1280x720
Ai WTFun in fiecare dimineata la PRO FM, cu Bianca, Bodonea și Bogdan

De patru ani, „WTFun” setează ritmul dimineților energice pe frecvențele PRO FM. Începând din 1 septembrie, emisiunea se întoarce în grilă, de luni până vineri, între orele 07:00 și 10:00, în formula cu care ne-am obișnuit deja de două sezoane – Bianca Purcărea, Ionuț Bodonea și Bogdan Ciudoiu – pregătiți pentru un nou capitol interactiv, cu umor spontan și multe surprize.

fddsds
#FollowPROFM: Avem câștigătoarea! Ana Maria merge cu PROFM la concertul lui ED SHEERAN!

Ana Maria Marin merge într-o experiență epică #FollowPROFM2025: în Dusseldorf, la concertul lui ED SHEERAN!

Partenerii noștri
PE ROZ Viața se schimbă radical pentru patru zodii în a doua jumătate a lunii mai. Începe o perioadă de abundență, spun astrologii
Viața se schimbă radical pentru patru zodii în a doua jumătate a lunii mai. Începe o perioadă de abundență, spun astrologii

Viața se schimbă radical pentru patru zodii în a doua jumătate a lunii mai. Începe o perioadă de abundență, spun astrologii

FILM NOW Sunt căsătoriți de 33 de ani. Michelle Pfeiffer și soțul ei, doi îndrăgostiți pe covorul roșu la un eveniment în LA
Sunt căsătoriți de 33 de ani. Michelle Pfeiffer și soțul ei, doi îndrăgostiți pe covorul roșu la un eveniment în LA

Sunt căsătoriți de 33 de ani. Michelle Pfeiffer și soțul ei, doi îndrăgostiți pe covorul roșu la un eveniment în LA

DIGI WORLD 5 lucruri pe care un cardiolog le face zilnic pentru a reduce principala cauză de infarct:
5 lucruri pe care un cardiolog le face zilnic pentru a reduce principala cauză de infarct: "Schimbări mici pot avea efecte mari asupra inimii"

5 lucruri pe care un cardiolog le face zilnic pentru a reduce principala cauză de infarct: "Schimbări mici pot avea efecte mari asupra inimii"

DIGI ANIMAL WORLD În loc de geantă de lux, soțul i-a cumpărat o cămilă de peste 700 de kilograme: „Sunt animale incredibil de inteligente”
În loc de geantă de lux, soțul i-a cumpărat o cămilă de peste 700 de kilograme: „Sunt animale incredibil de inteligente”

În loc de geantă de lux, soțul i-a cumpărat o cămilă de peste 700 de kilograme: „Sunt animale incredibil de inteligente”

DIGI LIFE Casa ta pare demodată? Cele cinci schimbări care fac orice locuință mai elegantă
Casa ta pare demodată? Cele cinci schimbări care fac orice locuință mai elegantă
DIGI24 Așteptări mari, rezultate dezamăgitoare. Summitul cu Xi îl readuce pe Trump la realitate: China nu a cedat în problemele importante
Așteptări mari, rezultate dezamăgitoare. Summitul cu Xi îl readuce pe Trump la realitate: China nu a cedat în problemele importante
DIGI SPORT Italienii au răscolit trecutul soției lui Cristi Chivu și au rămas
Italienii au răscolit trecutul soției lui Cristi Chivu și au rămas "mască"
DIGI FM Gabriela Cristea, mai încrezătoare ca niciodată în costum de baie, după ce a slăbit 30 kg.
Gabriela Cristea, mai încrezătoare ca niciodată în costum de baie, după ce a slăbit 30 kg. "Simțeam că mă îndrept spre o viață scurtă"
UTV Marilu Dobrescu și Nicole Cherry sunt acuzate că ar fi fost plătite să promoveze Malta la Eurovision. „Sunt fierți că fac influencerii bani, asta e problema”
Marilu Dobrescu și Nicole Cherry sunt acuzate că ar fi fost plătite să promoveze Malta la Eurovision. „Sunt fierți că fac influencerii bani, asta e problema”