Bucuresti | 102,8FM DAVID GUETTA - GONE GONE GONE (NEW PW)

Motivul pentru care Rihanna a lipsit de la Met Gala 2024. Ce spunea artista cu doar câteva zile înainte de eveniment

Rihanna/ Profimedia
Rihanna/ Profimedia

Met Gala 2024 a avut loc seara trecută la Muzeul Metropolitan de Artă din New York, iar vedetele s-au întrecut în ținute care mai de care mai extravagante. Cu toate acestea, Rihanna a lipsit de la evenimentul fashion al anului, iar fanii artistei și-au exprimat îngrijorarea. 

Cunoscută pentru stilul său îndrăzneț și pentru că își asumă riscuri în ceea ce privește aparițiile sale la Met Gala, Rihanna a fost marea absentă a acestei ediții. Toată lumea se aștepta ca aceasta să surprindă cu o nouă ținută inedită, mai ales după ce declarase că va opta pentru un look „foarte simplu” anul acesta. 

Citește și: A oglindit senzualitatea la Met Gala. Shakira, răvășitoare într-o rochie roșie decupată pe coapsă și cu bustieră decoltată

„Voi avea o ținută foarte simplă anul acesta, în comparație cu tot ce am făcut în trecut. Va fi de ajuns machiajul și coafura”, a spus Rihanna pentru publicația Extra cu doar câteva zile înainte de Met Gala 2024.

Rihanna/ Profimedia

Rihanna/ Profimedia

Mai mult, Rihanna susținea că și-a ales deja două rochii, iar fanii așteptau cu nerăbdare să o vadă pe celebra cântăreața pe covorul roșu. Dezamăgirea a venit atunci când vedeta nu și-a făcut apariția la eveniment, iar un apropiat al acesteia a dezvăluit acum și motivul. Potrivit Mirror, Rihanna nu a putut să ajungă la eveniment din cauza gripei.

Reacțiile fanilor nu au întârziat să apară pe rețelele de socializare, mulți exprimându-și dezamăgirea că nu și-au putut vedea „regina” la evenimentul exclusivist care strânge fonduri pentru Institutul de Costume al Muzeului Metropolitan de Artă.

Citește și: Doja Cat, ca ieșită din duș, direct la Met Gala 2024. A plecat din hotel în prosop, la eveniment a apărut într-un tricou ud

„Met Gala nu a fost la fel fără Rihanna”/ „Trebuia să anuleze evenimentul! Avem nevoie de Riri”/ „Nu există acest eveniment fără Rihanna”, sunt doar câteva din comentariile pe care le-au lăsat fanii artistei la postările de pe Twitter.

Rihanna nu a fost singura vedetă care a lipsit de le Met Gala anul acesta. Printre celebritățile care nu și-au făcut apariția pe covorul roșu se numără și actrița Blake Lively. 

Galerie foto

Top citite
01 rihanna
Focuri de armă la reşedinţa Rihannei, în timp ce artista se afla în casă. O femeie a fost arestată
02 Pink și Carey Hart/ Profimedia
Pink, reacție după ce presa americană i-a pus divorțul pe prima pagină: „Le spuneți voi și copiilor noștri?”
03 Taylor Swift/ Foto: Instagram
Cum arată Taylor Swift complet nemachiată. Imaginile din culisele hitului „Opalite” au devenit virale
04 selena gomez (9)
Selena Gomez, imagini rare în costum de baie, la câteva luni după nuntă. S-a distrat cu prietenele ei pe un iaht de lux
05 Camila Cabello/ Foto: Instagram
Camila Cabello, provocatoarea într-un costum de baie roșu. Artista a înotat printre animale marine într-o vacanță exotică
ProFM
Theo Rose ProFM
Exclusiv! Theo Rose, în lacrimi: ,,E prima oara când vorbesc despre fostul iubit”
Pe aceeași temă
Bebe Rexha
Bebe Rexha s-a sărutat cu o fană într-un club din Tokyo. Experiența a inspirat-o pentru o piesă de pe noul ei album

Bebe Rexha a dezvăluit o experiență trăită într-un club din Tokyo, unde, după o noapte de petrecere, s-a sărutat cu o fană. Artista, în vârstă de 36 de ani, a povestit totul într-un interviu acordat pentru Page Six Radio, explicând că momentul a inspirat una dintre piesele de pe viitorul ei album, Dirty Blonde.

rihanna
Rihanna, diva care își alege singură cartofii și ceapa verde. Cu ochelari de soare și geantă pe braț, a împins căruciorul în magazin

Deși are un imperiu de business evaluat la miliarde și este una dintre cele mai influente artiste din lume, Rihanna demonstrează că rămâne conectată la lucrurile simple. Săptămâna aceasta, vedeta în vârstă de 37 de ani a fost surprinsă făcându-și cumpărăturile într-un supermarket din Los Angeles.

zayn malik blond instagram
Motivul pentru care Zayn Malik nu vrea să mai aibă o relație publică: „Nu funcționează pentru mine”

După ani în care viața sa amoroasă a fost intens mediatizată, Zayn Malik afirmă că nu mai este interesat de relații trăite sub ochii publicului. Artistul în vârstă de 33 de ani a făcut declarația într-un interviu acordat lui Alex Cooper în cadrul podcastului Call Her Daddy.

WTFun
All Team PROFM - 780px × 600px
PRO FM dă startul sezonului de toamnă cu programe fresh, voci-surpriză și reveniri spectaculoase

Luni, 15 septembrie, PRO FM a deschis oficial noul sezon cu o grilă reinventată și o echipă de DJ gata să ridice volumul și să răspândească buna dispoziție pe frecvențe. Pe ascultători îi așteaptă formate dinamice, combinații neașteptate de voci și un ton super conectat la spiritul generației de azi - exact ce trebuie pentru ca ziua să aibă beat-ul potrivit.

Vizual comunicat de presă WTFun_1280x720
Ai WTFun in fiecare dimineata la PRO FM, cu Bianca, Bodonea și Bogdan

De patru ani, „WTFun” setează ritmul dimineților energice pe frecvențele PRO FM. Începând din 1 septembrie, emisiunea se întoarce în grilă, de luni până vineri, între orele 07:00 și 10:00, în formula cu care ne-am obișnuit deja de două sezoane – Bianca Purcărea, Ionuț Bodonea și Bogdan Ciudoiu – pregătiți pentru un nou capitol interactiv, cu umor spontan și multe surprize.

fddsds
#FollowPROFM: Avem câștigătoarea! Ana Maria merge cu PROFM la concertul lui ED SHEERAN!

Ana Maria Marin merge într-o experiență epică #FollowPROFM2025: în Dusseldorf, la concertul lui ED SHEERAN!

Partenerii noștri
PE ROZ Thylane Blondeau, supranumită cea mai frumoasă fată din lume, s-a logodit la 24 de ani. Cine este bărbatul care i-a cucerit inima
Thylane Blondeau, supranumită cea mai frumoasă fată din lume, s-a logodit la 24 de ani. Cine este bărbatul care i-a cucerit inima

Thylane Blondeau, supranumită cea mai frumoasă fată din lume, s-a logodit la 24 de ani. Cine este bărbatul care i-a cucerit inima

FILM NOW Fiica lui James Van Der Beek, mesaj înțelept și sfâșietor în ziua în care el ar fi împlinit 49 de ani:
Fiica lui James Van Der Beek, mesaj înțelept și sfâșietor în ziua în care el ar fi împlinit 49 de ani: "Îi vorbesc în fiecare zi"

Fiica lui James Van Der Beek, mesaj înțelept și sfâșietor în ziua în care el ar fi împlinit 49 de ani: "Îi vorbesc în fiecare zi"

DIGI WORLD Ce se întâmplă cu organismul tău dacă mănânci sardine la conservă în mod regulat. Iată ce spun nutriționiștii
Ce se întâmplă cu organismul tău dacă mănânci sardine la conservă în mod regulat. Iată ce spun nutriționiștii

Ce se întâmplă cu organismul tău dacă mănânci sardine la conservă în mod regulat. Iată ce spun nutriționiștii

DIGI ANIMAL WORLD Motivul pentru care un cățeluș dormea mereu în același loc. Stăpâna a izbucnit în lacrimi când a aflat explicația
Motivul pentru care un cățeluș dormea mereu în același loc. Stăpâna a izbucnit în lacrimi când a aflat explicația

Motivul pentru care un cățeluș dormea mereu în același loc. Stăpâna a izbucnit în lacrimi când a aflat explicația

DIGI LIFE Opere de artă create de Michelangelo, ascunse într-o cameră secretă plasată sub paza elevilor lui. Teama maestrului
Opere de artă create de Michelangelo, ascunse într-o cameră secretă plasată sub paza elevilor lui. Teama maestrului
DIGI24 Sondaj. Ce partide ar vota românii la alegerile parlamentare: AUR rămâne pe primul loc, dar este în scădere
Sondaj. Ce partide ar vota românii la alegerile parlamentare: AUR rămâne pe primul loc, dar este în scădere
DIGI SPORT Gata! Donald Trump a făcut anunțul despre criza care a făcut înconjurul lumii:
Gata! Donald Trump a făcut anunțul despre criza care a făcut înconjurul lumii: "Tocmai am vorbit cu prim-ministrul”
DIGI FM „Nu înțelegem ce s-a întâmplat”. Tragedie fără margini într-o familie, după ce o mamă și-a ucis copiii și s-a sinucis
„Nu înțelegem ce s-a întâmplat”. Tragedie fără margini într-o familie, după ce o mamă și-a ucis copiii și s-a sinucis
UTV Angelina Jolie surprinde fanii cu un bob blond pe platourile de filmare din Londra. Noul look este pentru filmul „Anxious People”
Angelina Jolie surprinde fanii cu un bob blond pe platourile de filmare din Londra. Noul look este pentru filmul „Anxious People”