Bucuresti | 102,8FM THEO ROSE - ULTIMUL DANS (NEW PW)

Grupul DIGI a oferit bucurii pentru 1.000 de copii și tineri cu nevoi speciale, în parteneriat cu Asociația Taxiul cu Bomboane

Vizual_1 Iunie

DIGI sărbătorește Ziua Internațională a Copilului printr-un nou parteneriat în fapte bune, alături de Asociația Taxiul cu Bomboane. Astfel, prin intermediul campaniei interne de responsabilitate socială, desfășurată în perioada 12-19 mai, #oameniiDIGI au oferit bucurii pentru 1.000 de copii și tineri cu nevoi speciale, sociale și dizabilități, beneficiari ai proiectului „Coiful cu biscuiți”.

În urma mobilizării angajaților DIGI din București și sub puterea hashtag-ului #avemtreabăiubim, copiii mai puțin norocoși au primit dulciuri, jucării, rechizite, cărți de colorat, de citit și, pentru asigurarea unei experiențe senzoriale complete, cei mici s-au jucat cu baloane și au purtat coifuri care să marcheze un moment de sărbătoare dedicat copilăriei. Asociația Taxiul cu Bomboane și voluntarii săi de tradiție au mers, începând din 24 mai, în școlile speciale din București, beneficiarele proiectului fiind: Școlile Gimnaziale nr. 1, 5 și 9, Școala Pentru Deficienți de Vedere, școlile pentru copiii cu deficiențe de auz și vorbire, Liceul Tehnologic Special nr. 3, Școala Profesională Specială pentru Deficienți de Auz „Sfânta Maria”.

Astăzi, caravana bucuriilor din cadrul proiectului „Coiful cu biscuiți” este dedicată copiilor din spitalele de pediatrie din București, internați la: Centrul de Recuperare Neuropsihomotorie dr. Nicolae Robănescu, Spitalul Clinic de Copii „Dr. Victor Gomoiu”, respectiv Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii „Grigore Alexandrescu” - secția Chirurgie Plastică, Microchirurgie Reconstructivă şi Arsuri. În zilele următoare, zâmbete vor fi aduse și pe chipul copiilor cu nevoi sociale din Curtea de Argeș și satele din împrejurimi.

„Zilele acestea ne-am bucurat împreună cu copiii pe care i-am vizitat, ne-am bucurat de copilăria lor și am sădit amintiri frumoase. „Coiful cu biscuiți" este un proiect dedicat copiilor cu nevoi speciale și sociale, copiilor mai puțin norocoși din numeroase școli speciale și spitale din București, iar cât de curând pregătim o vizită și copiilor din zona Curtea de Argeș. Sunt recunoscător tuturor celor implicați în întreg procesul, de la realizarea coifurilor, la pregătirea pachetelor cu dulciuri, baloane, coifuri, cărți, creioane, sucuri pentru copii, iar lista de etape din proiect nu se oprește aici. De la copiii de grădiniță, elevi, liceeni, studenți, profesori, voluntari, parteneri, sponsori, până la toți cei care, lună de lună, participă și susțin prin SMS proiectele Taxiului cu Bomboane, ne-am mobilizat și ne-am dăruit din timpul nostru, ne-am implicat pentru a aduce bucurie copiilor prin proiectul Coiful cu biscuiți. Copiii înseamnă viitor, dragoste, îmbrățișări, zâmbete, în special acești copii, care sunt premianții emoțiilor”, a declarat Ion Cristian Roman, președintele Asociației Taxiul cu Bomboane.

La finalul unui parteneriat prin care Grupul DIGI și angajații din București s-au alăturat campionilor în fapte bune, aducând zâmbete pe chipurile a 1.000 de copii și tineri, felicitările și mulțumirile noastre merg către toți cei implicați, care investesc energie, timp și dragoste în viața celor mici.

Taxiul cu Bomboane este o asociație înființată în România, în primăvara anului 2012, de către Ion Cristian Roman, care și-a dorit să transforme o simplă călătorie prin București într-una specială. Astfel,  misiunea asociației este îmbunătăţirea calităţii vieţii copiilor și a tinerilor cu nevoi speciale, sociale, cu diferite afecțiuni şi dizabilităţi, prin joc şi proiecte care să le aducă buna dispoziție, ajutându-i astfel să se integreze.  În cei 10 ani de activitate, peste 90.000 de zâmbete au fost aduse copiilor internați în spitalele de pediatrie şi care învață în şcolile speciale din Bucureşti, toate acestea fiind posibile datorită sprijinului voluntar oferit de cei peste 7.000 de participanți.

Despre DIGI

DIGI este liderul segmentului de servicii de internet fix, pay-tv și telefonie fixă după cotele de piață deținute în România și unul dintre operatorii europeni de top în domeniul comunicațiilor electronice convergente, derulând operațiuni în Spania, Italia și Portugalia. Compania deține cea mai modernă (state of the art) și mai extinsă rețea de fibră optică din regiune. Grupul DIGI pune la dispoziția abonaților săi și o ofertă complexă de conținuturi trans-media, prin intermediul diviziei media care cuprinde: televiziunile Digi24, Digi Sport 1, 2, 3, 4, Digi4K, Film Now (pay-TV), Digi World, Digi Animal World, Digi Life, UTV, Music Channel și Hit Music Channel, radiourile Digi FM, PROFM, Dance FM, Chill FM și serviciul de content Digi Online.

Top citite
01 Vizual_DIGI_
Grupul DIGI, contribuție de 357 milioane de lei la bugetul de stat în primul trimestru al anului 2025
02 1280x720px_comunicat
DIGI, în căutarea următoarei generații de specialiști tech la Târgul IT&C
03 Vizual Digi Communications (3)
Digi Communications N.V. raportează venituri consolidate preliminare de 1,93 miliarde de euro în 2024
04 Vizual Netuarie 2025
La DIGI, „Netuarie” se întoarce cu o promoție de 50% la abonamentele de internet, în prima jumătate de an
05 Vizual_DIGI_
DIGI, lider detașat la portarea în rețeaua mobilă în anul 2024
ProFM
Theo Rose ProFM
Exclusiv! Theo Rose, în lacrimi: ,,E prima oara când vorbesc despre fostul iubit”
Pe aceeași temă
Vizual FilmMania_Digi Romania_17.01.2025
FilmMania este disponibil pe DIGI România

AMC Networks International Central and Northern Europe (AMCNI CNE) este încântat să anunțe cӑ, începând cu luna decembrie 2024, canalul TV FilmMania a intrat în grila DIGI România, marcând un nou capitol al colaborării de lungă durată dintre cele două companii. Postul face acum parte din pachetul TV digital al operatorului de telecomunicații, din dorința de a pune la dispoziție un conținut premium, construit pe diversitate și excelență.

vizual_DIGI_
Grupul DIGI, contribuție de peste 1,3 miliarde de lei la bugetul de stat în anul 2024

În perioada ianuarie – decembrie 2024, Grupul DIGI a virat către bugetul de stat suma de peste 1,3 miliarde de lei, reprezentând taxele, contribuțiile și impozitele aferente activităților desfășurate de toate entitățile din România ale Grupului.

hoi@aarongodderis.com
DIGI începe activitățile comerciale în Belgia

Din 11 decembrie 2024, DIGI își extinde operațiunile comerciale în Europa și lansează pe piața belgiană servicii de internet fix în bandă largă prin fibră optică, precum și voce și date mobile. Cu o strategie centrată pe nevoile utilizatorilor și un angajament ferm de a asigura soluții performante, avantajoase și stabile, compania își propune să redefinească modul în care consumatorii belgieni vor avea acces la tehnologie și divertisment. Fără costuri ascunse, promoții complicate sau creșteri periodice de prețuri, clienții au flexibilitatea de a opta pentru abonamente individuale sau de a-și configura un pachet personalizat.

WTFun
A7903089
Muzică, energie și super distracție la PROFM SuperGirl 2025!

Surprize, energie și super distracție! Asta a însemnat ediția PROFM SuperGirl de anul acesta.

andra si catalin maruta
Erau Andra și Cătălin Măruță iubiți când el a apărut în clipul piesei "Băieții și fetele"? "Culmea e că a venit cu o domnișoară"

Andra și Cătălin Măruță sunt împreună de 19 ani și la vară sărbătoresc 17 ani de când s-au căsătorit. Formează unul dintre cele mai sudate cupluri din showbizul autohton și au doi copii pe care-i iubesc mai presus de orice și de care sunt tare mândri.

780 x 440px_vizual Audiențe
Peste 2 milioane de ascultători aleg zilnic frecvențele radio Digi FM, PRO FM, Dance FM și Digi24 FM

Trustul media al Grupului DIGI, care are în componență stațiile Digi FM, PRO FM, Dance FM și Digi24 FM, a continuat să atragă un public numeros și în ultimele luni ale anului 2024. Conform studiului realizat de Mercury Research și Institutul Român pentru Evaluare și Strategie (IRES) în intervalul 2 septembrie - 15 decembrie 2024, posturile au ajuns zilnic la 2.096.300 de ascultători la nivel național, ceea ce reflectă o creștere de 27,82% comparativ cu aceeași perioadă a anului precedent.

Partenerii noștri
PE ROZ Cum a slăbit o tânără de 23 de ani aproape 60 de kilograme, în doar 18 luni: „Ajunsesem să nu mai vreau să ies din casă”
Cum a slăbit o tânără de 23 de ani aproape 60 de kilograme, în doar 18 luni: „Ajunsesem să nu mai vreau să ies din casă”

Cum a slăbit o tânără de 23 de ani aproape 60 de kilograme, în doar 18 luni: „Ajunsesem să nu mai vreau să ies din casă”

FILM NOW Copiii lui Michelle Pfeiffer, exemplu de discreție și educație aleasă. Actrița a adoptat o fată cu 2 luni înainte de a-și întâlni soțul
Copiii lui Michelle Pfeiffer, exemplu de discreție și educație aleasă. Actrița a adoptat o fată cu 2 luni înainte de a-și întâlni soțul

Copiii lui Michelle Pfeiffer, exemplu de discreție și educație aleasă. Actrița a adoptat o fată cu 2 luni înainte de a-și întâlni soțul

DIGI WORLD De ce uităm unde am pus cheile sau ochelarii? Știința neatenției e ușor de explicat
De ce uităm unde am pus cheile sau ochelarii? Știința neatenției e ușor de explicat

De ce uităm unde am pus cheile sau ochelarii? Știința neatenției e ușor de explicat

DIGI ANIMAL WORLD Un „pește canibal” cu dinți ca niște colți, găsit pe o plajă din Oregon. Creatura rară a fost studiată de specialiști
Un „pește canibal” cu dinți ca niște colți, găsit pe o plajă din Oregon. Creatura rară a fost studiată de specialiști

Un „pește canibal” cu dinți ca niște colți, găsit pe o plajă din Oregon. Creatura rară a fost studiată de specialiști

DIGI LIFE De ce mâncarea are gust diferit când suntem răciți. Ce simte, de fapt, limba
De ce mâncarea are gust diferit când suntem răciți. Ce simte, de fapt, limba
DIGI24 Reacția lui Robert De Niro, după ce fiica sa Airyn a anunțat că este transsexuală
Reacția lui Robert De Niro, după ce fiica sa Airyn a anunțat că este transsexuală
DIGI SPORT Vestea primită de Istvan Kovacs: finala Champions League
Vestea primită de Istvan Kovacs: finala Champions League
DIGI FM Claudiu Bleonț și-a umilit fiica pe scena Premiilor Gopo 2025: „Ea și-a ales țoalele, nu mi-au plăcut”. Eva Maria are 11 ani
Claudiu Bleonț și-a umilit fiica pe scena Premiilor Gopo 2025: „Ea și-a ales țoalele, nu mi-au plăcut”. Eva Maria are 11 ani
UTV Laura Cosoi și familia ei au fost afectați de pana de curent care a paralizat Spania și Portugalia: „Am trăit momente apocaliptice”
Laura Cosoi și familia ei au fost afectați de pana de curent care a paralizat Spania și Portugalia: „Am trăit momente apocaliptice”