George Vintila, DJ-ul care da "Alarma" la ProFM, a organizat impreuna cu niste prieteni o actiune umanitara off-road.
Pasiunea lui George pentru motoare si terenuri accidentate este deja celebra, insa de data asta DJ-ul ProFM a facut acest traseu pentru o cauza nobila.
Astfel, 20 de masini din diferite cluburi de off-road au pornit incarcate cu alimente spre oamenii nevoiasi din zona Valenii de Munte.
"Am fost in mai multe sate, Posesti, Cislau, Batrani si Valea Screzii. Exista acolo un preot cu suflet mare, Parintele Tanse din Valea Plopului, care se lupta constant pentru binele comunitatii. Le-am dus oamenilor de acolo faina, dulciuri, zahar, ulei, paste, in general alimente de baza. Am incercat sa-i ajutam atat cat am putut". DJ-ul ProFM este implicat constant in astfel de activitati. "Am fost si anii trecut si cu siguranta vom merge si de acum incolo. Mi se pare foarte tare sa iti petreceti o sambata in felul asta. E un feeling unic", a mai adaugat George Vintila.
George Vintila, Dj-ul ProFM, pe care ascultatorii il aud live de luni pana vineri de la 10:00 la 13:00, a acceptat inca o provocare pe gustul lui si a participat, in calitate de invitat special, la competitia Monster Energy GP of France Le Mans 2012.
După o pauză lungă de 13 ani, legendara trupă care a marcat generații întregi revine în lumina reflectoarelor. Șerban Copoț (Hiena) a venit în studioul Pro FM pentru a oferi vestea pe care fanii o așteptau cu sufletul la gură: Animal X se reunește pentru un concert de excepție!
Concediul este astăzi o parte firească a vieții profesionale, iar plecarea în vacanță a devenit un obicei pentru milioane de oameni. În trecut însă, călătoriile de plăcere erau rezervate în special celor bogați, iar stațiunile nu semănau cu destinațiile turistice pe care le cunoaștem în prezent.