Bucuresti | 102,8FM ENAQUE - ECHOES OF MY HEART

Grupul DIGI, contribuție de 724 milioane de lei la bugetul de stat, în primele nouă luni ale anului

DIGI_ (1)

Grupul DIGI a virat, către bugetul de stat, 62 milioane de lei în luna septembrie, sumă ce reprezintă taxele și impozitele operațiunilor companiei de telecomunicații RCS & RDS și ale tuturor entităților din Grup, active pe piața locală. În total, în primele nouă luni ale acestui an, valoarea contribuțiilor fiscale ale filialelor din România a fost de 724 milioane de lei.

În al doilea trimestru din 2022, veniturile operațiunilor din România au depășit 370.4 milioane de Euro, în creștere cu 19,1%, comparativ cu aceeași perioadă a anului anterior. Evoluția s-a datorat majorării cu 15,8% a bazei utilizatorilor de telefonie mobilă și creșterii cu 11.9% a segmentului de internet fix.

Compania pune în practică o viziune de business bazată pe investiții durabile și tehnologii avansate, cu scopul de a satisface nevoile tot mai variate ale clienților. DIGI aduce pe piața autohtonă servicii de telecomunicații fixe și mobile de cea mai bună calitate, la prețuri avantajoase, de care se bucură, de aproape trei decenii, milioane de abonați.

Vrei să asculți mai ușor?
Descarcă aplicația ProFM
PROFM merge cu tine peste tot. Descarcă aplicația PROFM.
Top citite
01 Comunicat-de-presa_800x480px
Grupul DIGI, contribuție de peste 1,1 miliarde de lei la bugetul de stat, în primele 9 luni ale anului 2025
02 780x600px
DIGI, operatorul cu „Cea mai rapidă rețea de fibră optică din Spania” pentru al patrulea an consecutiv
03 Vizual Comunicat 1600x900-100
Peste 280 de #oameniDIGI s-au alăturat unui nou maraton de curaj și umanitate în cea mai recentă ediție „DIGI Donează VIAȚĂ”
04 DIGI_ (1)
Grupul DIGI, contribuție de 576 milioane de lei la bugetul de stat, în primele șapte luni ale anului
05 DIGI_
Grupul DIGI, contribuție de peste 263 milioane de lei la bugetul de stat, în primul trimestru al anului 2022
ProFM
Theo Rose ProFM
Exclusiv! Theo Rose, în lacrimi: ,,E prima oara când vorbesc despre fostul iubit”
Pe aceeași temă
Digi_Sediu
Grupul DIGI, o nouă contribuție record la bugetul de stat, în luna octombrie 2021

Grupul DIGI, prin operațiunile companiei de telecomunicații RCS & RDS S.A. și a tuturor entităților sale care își desfășoară activitatea în România, a achitat în luna octombrie 2021, suma record de 111 milioane lei, reprezentând taxele și impozitele virate către bugetul de stat.

Digi_Sediu
Grupul DIGI, contribuție record la bugetul de stat, în august 2021

Grupul DIGI, care reunește operatorul de comunicații electronice RCS & RDS S.A. și toate entitățile suport pentru activitatea de telecomunicații desfășurată în România, a achitat în luna august 2021 o sumă record de peste 100 milioane lei, reprezentând taxele și impozitele virate către bugetul de stat.

KV Mai departe. Mai încrezători (1)
Grupul Digi și angajamentele de CSR (2018 – 2020)

Profil de companie responsabilă social, în anul pandemiei

WTFun
DSC04667
Cabron, confesiuni la What The Fun: piesele pe care le privește diferit azi și proiectul „Cabron și Doamnele”

Image3
Loredana Pădurean, profesor la MIT, despre viața dominată de AI: "Instrument de antrenament al creierului, nu scurtătură"

e ia AI-ul joburile? Dr. Prof. Loredana Pădurean - MIT explică viitorul muncii

DSC04440
Ioana State: Transformarea radicală și drumul de la 120 kg la „Mami Makeover”

Comedianta Ioana State a vorbit deschis la ProFM despre transformarea sa fizică spectaculoasă, după ce a slăbit 30 de kilograme prin schimbarea stilului de viață.

Partenerii noștri
PE ROZ Cu ce se ocupă și cum arată azi, la 40 de ani, Kendra, fosta iubită a lui Hugh Hefner:
Cu ce se ocupă și cum arată azi, la 40 de ani, Kendra, fosta iubită a lui Hugh Hefner: " Am trăit 20 de ani nebuni și haotici"

Cu ce se ocupă și cum arată azi, la 40 de ani, Kendra, fosta iubită a lui Hugh Hefner: " Am trăit 20 de ani nebuni și haotici"

FILM NOW Orlando Bloom, surprins la Milano alături de iubita sa cu 21 de ani mai tânără. „Există o adevărată chimie între ei”
Orlando Bloom, surprins la Milano alături de iubita sa cu 21 de ani mai tânără. „Există o adevărată chimie între ei”

Orlando Bloom, surprins la Milano alături de iubita sa cu 21 de ani mai tânără. „Există o adevărată chimie între ei”

DIGI WORLD De ce ni se face rău când citim sau ne uităm pe telefon într-o mașină aflată în mișcare? Explicația are legătură cu creierul
De ce ni se face rău când citim sau ne uităm pe telefon într-o mașină aflată în mișcare? Explicația are legătură cu creierul

De ce ni se face rău când citim sau ne uităm pe telefon într-o mașină aflată în mișcare? Explicația are legătură cu creierul

DIGI ANIMAL WORLD O pisică își forțează stăpâna să treacă printr-un moment stânjenitor în fiecare zi. Gestul pe care felina îl face noaptea
O pisică își forțează stăpâna să treacă printr-un moment stânjenitor în fiecare zi. Gestul pe care felina îl face noaptea

O pisică își forțează stăpâna să treacă printr-un moment stânjenitor în fiecare zi. Gestul pe care felina îl face noaptea

DIGI LIFE Ce este natto, mâncarea japoneză care dezgustă şi seduce în acelaşi timp lumea. Are statut de „superaliment”
Ce este natto, mâncarea japoneză care dezgustă şi seduce în acelaşi timp lumea. Are statut de „superaliment”
DIGI24 Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul 2026: Ce nu este bine să faci pe 24 iunie. Obiceiurile păstrate de români
Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul 2026: Ce nu este bine să faci pe 24 iunie. Obiceiurile păstrate de români
DIGI SPORT OUT! FIFA l-a dat afară de la Cupa Mondială:
OUT! FIFA l-a dat afară de la Cupa Mondială: "Ce rușine, ce barbarie! Ați ucis fotbalul"
DIGI FM Soția lui Mihai Albu rupe tăcerea despre relația cu Mikaela. De ce păstrează distanța față de fiica Iuliei Albu: „Nu sunt mama surogat”
Soția lui Mihai Albu rupe tăcerea despre relația cu Mikaela. De ce păstrează distanța față de fiica Iuliei Albu: „Nu sunt mama surogat”
UTV Fiul lui Ilie Dumitrescu a fost imobilizat de polițiști și dus la Obregia
Fiul lui Ilie Dumitrescu a fost imobilizat de polițiști și dus la Obregia