Antonia este considerată una dintre cele mai apreciate și admirate artiste din România, fiind lăudată frecvent pentru frumusețea și stilul său vestimentar. Cu toate acestea, cea mai recentă apariție a vedetei pe rețelele sociale i-a împărțit fanii în două tabere, unii dintre ei criticând-o dur.
În fotografia postată pe rețelele sociale, artista, care este mama a trei copii, apare îmbrăcată într-o ținută nonconformistă, formată din pantaloni army trei sferturi, un maiou alb scurt și un portjartier purtat la vedere. Deși look-ul a fost unul îndrăzneț și în ton cu tendințele urbane promovate la nivel internațional, mulți dintre urmăritorii săi nu au fost impresionați de alegerea vestimentară.
Citește și: Bebe Rexha, ținută nonconformistă la AMA 2026: fustă de piele și curele pe coapsă, body decoltat
Mai exact, accesoriul purtat peste pantaloni a atras cele mai multe reacții negative, mulți utilizatori considerând că Antonia nu are nevoie de astfel de artificii pentru a atrage atenția și că ținuta nu o avantajează.
„Nu se vede frumos și nici interesant! Nu ai nevoie de asta”, a scris un utilizator.
„Tu și Superman cu chiloți peste pantaloni”, a comentat un alt urmăritor, făcând o comparație ironică la adresa outfitului.
„Eu te ador, dar ținuta asta este de jale. De ce-ți faci asta?”, a fost un alt mesaj care a atras atenția în secțiunea de comentarii.
Cu toate acestea, nu toți fanii au fost de aceeași părere. Mulți dintre cei care o urmăresc pe artistă au sărit imediat în apărarea ei, apreciind atât curajul de a experimenta din punct de vedere vestimentar, cât și forma fizică de invidiat pe care o afișează.
„Atât de frumoasă!”, a scris un admirator.
„Ești superbă!”, a comentat o altă persoană.
„Super tare, corp bine lucrat și modelat!”, a remarcat un alt fan, făcând referire la silueta impecabilă a artistei.
Antonia a avut nevoie de 11 zile de spitalizare și a trecut prin trei operații
La începutul anului, într-un mesaj amplu postat pe Instagram, Antonia a vorbit despre coșmarul pe care-l trăiește din luna iunie, când a trecut printr-o procedură estetică la nivelul feselor și, anume, injectarea substanței Aquafilling pentru a obține un aspect mai bombat. „Decizie proastă”, a mărturisit artista, afirmând că a fost o alegere făcută din dorința de a arăta „mai bine”, într-o lume în care presiunea social media este uriașă.
Complicațiile au apărut rapid și au fost atât de grave încât artista a ajuns să aibă nevoie de trei intervenții chirurgicale pentru a-i fi îndepărtată substanța și pentru a-i fi tratată infecția.
„Am trecut printr-o experiență traumatică și periculoasă, care sincer ar fi putut să aibă un final tragic”, a dezvăluit ea. „Orice intervenție, oricât de mică ți se pare, poate deveni un pericol real pentru sănătatea ta”, a mai subliniat ea.
Totuși, ea nu și-a pierdut speranța și acum se bucură că, după 11 zile petrecute în spital, a ajuns acasă, alături de copii.