Bucuresti | 102,8FM FAYDEE - HELWE (PROFM EDIT)

Anna Lesko, despre greutățile întâmpinate la începutul carierei: „Nu am avut niciodată o viață ușoară, am avut multe decepții!”

Anna Lesko
Anna Lesko / Facebook

Anna Lesko s-a bucurat din plin de succes în plan muzical, însă începuturile ei în muzică nu au fost simple, după cum a mărturisit artista.

În cadrul unui interviu pentru Viva!, artista în vârstă de 45 de ani a vorbit despre începutul carierei ei, mărturisind că nu cunoștea deloc limba când a ajuns în România. A muncit, însă, mult și a reușit să se integreze în societate.

Citește și: Bronzată și cu un costum de baie îndrăzneț, Anna Lesko a bifat încă o apariție provocatoare: „Superbă femeie ești”

anna lesko

Anna Lesko / Foto: Facebook

Felul în care eu m-am integrat în societate, ce am învățat eu din această facultate a contat și a pus o amprentă puternică asupra educației mele. Nu am avut niciodată o viață ușoară. Pentru tot ce am astăzi am muncit enorm. Am muncit foarte mult pentru mine, și de-abia când am fost pregătită am intrat pe „câmpul de luptă. Pentru absolut orice, am dus o luptă temeinică”, a spus artista, precizând, de asemenea, că decizia de a veni în România i-a surprins pe părinții ei: „A fost o provocare să vin aici, fără a ști limba română. Când le-am dat vestea alor mei… ferească Dumnezeu! Am studiat intens limba română cu o profesoară și, după luni de muncă – făceam 8 ore de limba română pe zi –, m-am pus pe picioare, am învățat limba, am făcut față Facultății de Drept și am fost apreciată. Era o perioadă frumoasă, dar pentru oameni ambițioși. A fost greu, dar a fost o perioadă extraordinară, plină de ambiție și de a-ți demonstra că tu poți. Iar de acolo a durat până în prezent, fiindcă fiecare zi este o provocare.”

Întrebată când a știut că a reușit, artista a mărturisit că a devenit mai sigură pe ea destul de târziu.

„Odată cu trecerea timpului, cam pe la 30 de ani, am devenit mult mai sigură, munceam pe rupte, deși am avut foarte multe decepții: în domeniul artiștilor a intervenit criza, s-au împuținat concertele, am avut colaborări în care am fost mințită, nu am mai avut niciun manager și am devenit propriul manager. Fiecare om a avut aportul lui la tot ce a însemnat cariera mea, iar astăzi sunt aici datorită tuturor evenimentelor, datorită oamenilor.

Întotdeauna mulțumesc Universului, altfel nu puteam fi astăzi aici, nu puteam gândi așa și nu puteam fi atât de fericită și de împlinită. Eu din copilărie știam că pot să mă bazez pe mine. Întotdeauna am fost un sprijin, un pilon în familia mea. Eu mă bazam pe mine foarte mult și aveam curajul acesta de a mă arunca în provocările vieții”, a mai spus ea, conform sursei citate.

Citește și: Senzuală chiar și când își bea cafeaua. Anna Lesko i-a cucerit pe fani cu imaginile de la piscină: „Doar tu poți să te filmezi așa”

Anna Lesko își dorește un partener, dar nu cu orice preț

Anna Lesko a fost mereu o femeie curtată. A avut o relație lungă cu tatăl fiului ei, dar de la despărțire nu s-a mai afișat oficial cu niciun bărbat. Solista spune că a lucrat mult la ea pentru a găsi un echilibru care o împlinește. Își dorește un partener, dar nu e dispusă să accepte pe oricine doar pentru a nu fi singură.

Citește și: Anna Lesko joacă senzualitatea și când răsfoiește o revistă. Ținuta și atitudinea i-au făcut pe fani să spună: “De vis ca întotdeauna”

"Eu vreau un bărbat echilibrat. Nu știu unde îl găsesc. Dar nu-l caut! Eu simt că muncesc la o variantă a mea, mă sculptez și sunt sigură că nu mă sculptez degeaba. Mă sculptez pentru ceva, mă pregătesc pentru ceva, pentru o etapă a mea mult mai sănătoasă. Fericită sunt! Sunt fericită pentru că rolul de mamă m-a scos din absolut toate stările posibile, din punct de vedere pozitiv, așa că fericită sunt, dar poți să fiu mai fericită. Și venirea acelui bărbat în viața mea, acel bărbat trebuie să poarte aceste calități, să fie echilibrat și să avem aceleași valori și să privim în aceeași direcție. Pentru mine e mai important ca oricând să fiu înconjurată de un om care nu e toxic”, a spus Anna într-un podcast la care a participat recent.

Galerie foto

Vrei să asculți mai ușor?
Descarcă aplicația ProFM
PROFM merge cu tine peste tot. Descarcă aplicația PROFM.
Top citite
01 anna lesko (9)
Anna Lesko, trup de zeiță într-un costum de baie, la marginea piscinei. Fanii au reacționat imediat: „Pari din ce în ce mai tânără”
02 Anna Lesko
Are 47 de ani, dar timpul stă în loc pentru ea. Anna Lesko, răvășitoare într-o rochie cu un decolteu amplu. Fanii: „Ne topești de tot!”
03 anna lesko
Anna Lesko, apariție spectaculoasă înainte de vacanță. S-a filmat doar într-un prosop alb și cu pașaportul în mână
04 2025 MTV Video Music Awards - Arrivals
Jessica Simpson, dezvăluiri despre presiunea resimțită la începutul carierei: „Mi s-a cerut să slăbesc, să am abdomen cu pătrățele”
05 anna lesko
Anna Lesko, escapadă în Italia ca o ședință foto de revistă. Artista de 47 de ani, superbă în bluză decoltată și fustă cu volane
ProFM
Theo Rose ProFM
Exclusiv! Theo Rose, în lacrimi: ,,E prima oara când vorbesc despre fostul iubit”
Pe aceeași temă
anna lesko (9)
Anna Lesko, senzuală și elegantă într-o rochie cu decolteu generos: "Dacă ceva te sperie și te entuziasmează, trebuie să apeși pedala"

Anna Lesko a reușit din nou să atragă toate privirile pe rețelele sociale, după ce a publicat o serie de imagini spectaculoase, în care apare într-o ipostază inedită, dar senzuală și feminină.

Alina Sorescu divorț
Cine i-a schimbat destinul Alinei Sorescu. Artistul care a lansat-o în muzică și i-a dat încrederea să urce pe scenă

Cariera Alina Sorescu nu ar fi fost aceeași fără o întâlnire care i-a schimbat complet destinul. Artista a vorbit recent despre Ioan Luchian Mihalea, unul dintre oamenii care au crezut în ea încă de la început.

Anna Lesko
Are 47 de ani, dar se mândrește cu un trup de zeiță. Anna Lesko, fabuloasă într-o rochie cu decupaje și decolteu amplu

Anna Lesko a împlinit 47 de ani în luna ianuarie a acestui an, însă continuă să impresioneze prin forma fizică de invidiat. Cântăreața reușește să-și impresioneze fanii cu fiecare apariție, iar cele mai recente imagini publicate pe rețelele sociale nu au trecut neobservate.

WTFun
Laura spune cine e Alex Stamate
Cine este, de fapt, Alex Stamate? Laura Bălan, creatoarea hitului momentului, dezvăluie totul: „Am vrut să spun lucrurilor pe nume”

Creatoarea trendului „Alex Stamate” povestește totul despre piesa virală, in direct la PROFM

Serban copot thumb
ANUNTUL MOMENTULUI: Animal X se reunește! Șerban Copoț a făcut anunțul în direct la Pro FM

După o pauză lungă de 13 ani, legendara trupă care a marcat generații întregi revine în lumina reflectoarelor. Șerban Copoț (Hiena) a venit în studioul Pro FM pentru a oferi vestea pe care fanii o așteptau cu sufletul la gură: Animal X se reunește pentru un concert de excepție!

DSC05440
Cum au apărut concediul și primele stațiuni. Damian Anfile, despre istoria vacanțelor

Concediul este astăzi o parte firească a vieții profesionale, iar plecarea în vacanță a devenit un obicei pentru milioane de oameni. În trecut însă, călătoriile de plăcere erau rezervate în special celor bogați, iar stațiunile nu semănau cu destinațiile turistice pe care le cunoaștem în prezent.

Partenerii noștri
PE ROZ Andreea Ibacka, după divorțul de Cabral: „Un an care a venit cu foarte multe greutăți. Da, mi-am permis să plâng în public”
Andreea Ibacka, după divorțul de Cabral: „Un an care a venit cu foarte multe greutăți. Da, mi-am permis să plâng în public”

Andreea Ibacka, după divorțul de Cabral: „Un an care a venit cu foarte multe greutăți. Da, mi-am permis să plâng în public”

FILM NOW Mama actorului Ben Affleck a murit la 83 de ani. Cea mai mare dorință a ei după ce a aflat că mai are doar șase luni de trăit
Mama actorului Ben Affleck a murit la 83 de ani. Cea mai mare dorință a ei după ce a aflat că mai are doar șase luni de trăit

Mama actorului Ben Affleck a murit la 83 de ani. Cea mai mare dorință a ei după ce a aflat că mai are doar șase luni de trăit

DIGI WORLD „Cea mai mare greșeală din viața mea a fost căsnicia”. Confesiunea tulburătoare a unei femei de 107 ani despre secretul longevității
„Cea mai mare greșeală din viața mea a fost căsnicia”. Confesiunea tulburătoare a unei femei de 107 ani despre secretul longevității

„Cea mai mare greșeală din viața mea a fost căsnicia”. Confesiunea tulburătoare a unei femei de 107 ani despre secretul longevității

DIGI ANIMAL WORLD Imagini rare din România. O pisică sălbatică și cei patru pui ai săi, surprinși într-un parc național
Imagini rare din România. O pisică sălbatică și cei patru pui ai săi, surprinși într-un parc național

Imagini rare din România. O pisică sălbatică și cei patru pui ai săi, surprinși într-un parc național

DIGI LIFE Crezi că apa de la robinet este inofensivă? Cercetătorii avertizează asupra unui risc ignorat
Crezi că apa de la robinet este inofensivă? Cercetătorii avertizează asupra unui risc ignorat
DIGI24 „Erau panicați, unii plângeau”. Localnicii din zona Padina povestesc ce au văzut și auzit când a fost doborâtă drona
„Erau panicați, unii plângeau”. Localnicii din zona Padina povestesc ce au văzut și auzit când a fost doborâtă drona
DIGI SPORT Comunicat oficial dat de FIFA, după ce 23 de milioane de oameni au cerut excluderea definitivă a Argentinei de la Cupa Mondială
Comunicat oficial dat de FIFA, după ce 23 de milioane de oameni au cerut excluderea definitivă a Argentinei de la Cupa Mondială
UTV Andreea Ibacka a vorbit despre anul dificil prin care a trecut după divorțul de Cabral. „Mi-am permis să plâng în public”
Andreea Ibacka a vorbit despre anul dificil prin care a trecut după divorțul de Cabral. „Mi-am permis să plâng în public”