Bucuresti | 102,8FM VENGER de la 10 cu VENGER REMA - CALM DOWN

Alina Sorescu, primele declarații despre divorț. De ce i-a intentat Alexandru Ciucu proces: ”Cere domiciliul fetițelor noastre la el!”

Alina Sorescu, primele declarații despre divorț
Alina Sorescu / Foto: Facebook

Alina Sorescu, celebra cântăreață în vârstă de 35 de ani, a confirmat divorțul de soțul ei, desginerul Alexandru Ciucu și a explicat motivele pentru care acesta a solicitat o ordonanță președințială.

La mai bine de un an de zile de când au apărut zvonuri privind o separare între Alina Sorescu și Alexandru Ciucu și după ce au negat vehement că se întâmplă ceva între ei, cântăreața a oferit primele declarații despre separarea de soțul ei.

Citește și: Alina Sorescu, imagini inedite pe internet după ce s-a aflat că Alexandru Ciucu i-a intentat un proces. Artista, încurajată de fani

Într-un mesaj publicat pe contul personal de socializare, Alina Sorescu a declarat că a depus actele de divorț la începutul anului și a dezvăluit că Alexandru a intentat o ordonanță președințială, în care cere domiciliul fetițelor la el până la soluționarea în instanță a procesului de divorț.

”Dragii mei, nu voiam să comentez pentru că, așa cum știți cu toții, am fost încă de copil un om discret, cu un parcurs serios și m-am ținut departe de scandaluri. Având în vedere că au apărut informații eronate în presă, este nevoie să fac o precizare. La începutul anului am introdus acțiunea de divorț, iar în cadrul acestui proces soțul meu a intentat acum o ordonanță președințială, în care cere domiciliul fetițelor noastre la el până la soluționarea în instanță a procesului. Voi face tot posibilul să îmi protejez fetițele, să muncesc pentru a le crește și să le educ armonios, ca și până acum. Le mulțumesc părinților mei care sunt alături de mine și tuturor celor care în aceste zile mi-au trimis mesaje de încurajare”, a fost mesajul transmis de Alina Sorescu pe rețelele de socializare.

Setarile tale privind cookie-urile nu permit afisarea continutul din aceasta sectiune. Poti actualiza setarile modulelor coookie direct din browser sau de aici – e nevoie sa accepti cookie-urile social media

Citește și: Alina Sorescu, reacție neașptată după ce s-a vorbit despre divorțul de Alexandru Ciucu: ”Celebritatea nu e ușor de dus pe umeri!”

Declarațiile artistei vin la câteva ore după ce aceasta nu s-a prezentat la tribunal. Acolo, Alexandru Ciucu a venit însoțit de tatăl lui, acesta fiind cel care a deschis procesul. El a refuzat, însă, să facă orice fel de declarații jurnaliștilor care îl așteptau la intrare.

Galerie foto

Top citite
01 Sia / Profimedia
Sia, atacată în instanță de fostul soț. Dan Bernad cere custodia exclusivă a fiului lor: „Este o mamă nesigură și nepotrivită”
02 Keith Urban
Keith Urban le cere fanilor să nu mai speculeze despre el și Nicole Kidman: "Lăsați interpretările exagerate!"
03 ojani noa si jennifer lopez
Primul soț al lui J.Lo, după ce ea a spus că n-a fost iubită niciodată. Ojani Noa: "Problema ești tu. Ai ales să minți, să mă înșeli"
04 shakira, cardi b
Cardi B, sfătuită de Shakira după despărțirea de Offset: "A durat luni până când inima mea a spus Gata! Am simțit că iubirea moare”
05 Keith Urban/ Profimedia
Keith Urban, primul concert după divorțul de Nicole Kidman. Pe scenă, a proiectat fotografia cu actrița și fiicele lor
ProFM
Theo Rose ProFM
Exclusiv! Theo Rose, în lacrimi: ,,E prima oara când vorbesc despre fostul iubit”
Pe aceeași temă
Nicole Kidman și Keith Urban
Keith Urban a schimbat versurile piesei dedicate lui Nicole Kidman, stârnind zvonuri despre o nouă iubită: "Keith, ai puțină clasă!"

Nicole Kidman și Keith Urban
Divorțul dintre Keith Urban și Nicole Kidman "nu a fost chiar un secret" pentru prieteni. Cercul solistului credea că era "inevitabil"

Povestea de dragoste dintre Nicole Kidman și Keith Urban, care a durat aproape două decenii, a ajuns la un final neașteptat. Deși vestea i-a șocat pe mulți la Hollywood, cei apropiați cântărețului country recunosc că nu a fost tocmai o surpriză.

Akon și Tomeka Thiam
Akon, părăsit de soție cu patru zile înainte de a aniversa 29 de ani de căsnicie. Tomeka Thiam cere custodia fiicei lor minore

Rapperul Akon, în vârstă de 51 de ani, trece printr-un moment dificil în viața personală, întrucât soția lui, Tomeka Thiam, a depus cererea de divorț cu doar patru zile înainte ca cei doi să împlinească 29 de ani de căsnicie, relatează People.

WTFun
All Team PROFM - 780px × 600px
PRO FM dă startul sezonului de toamnă cu programe fresh, voci-surpriză și reveniri spectaculoase

Luni, 15 septembrie, PRO FM a deschis oficial noul sezon cu o grilă reinventată și o echipă de DJ gata să ridice volumul și să răspândească buna dispoziție pe frecvențe. Pe ascultători îi așteaptă formate dinamice, combinații neașteptate de voci și un ton super conectat la spiritul generației de azi - exact ce trebuie pentru ca ziua să aibă beat-ul potrivit.

Vizual comunicat de presă WTFun_1280x720
Din această toamnă, WTFun își reia locul în grila PRO FM, cu Bianca, Bodonea și Bogdan

De patru ani, „WTFun” setează ritmul dimineților energice pe frecvențele PRO FM. Începând din 1 septembrie, emisiunea se întoarce în grilă, de luni până vineri, între orele 07:00 și 10:00, în formula cu care ne-am obișnuit deja de două sezoane – Bianca Purcărea, Ionuț Bodonea și Bogdan Ciudoiu – pregătiți pentru un nou capitol interactiv, cu umor spontan și multe surprize.

fddsds
#FollowPROFM: Avem câștigătoarea! Ana Maria merge cu PROFM la concertul lui ED SHEERAN!

Ana Maria Marin merge într-o experiență epică #FollowPROFM2025: în Dusseldorf, la concertul lui ED SHEERAN!

Partenerii noștri
PE ROZ Kim Kardashian susține că a picat examenele de la Drept după ce a învățat cu ChatGPT: „Mă supăr și țip la el!”
Kim Kardashian susține că a picat examenele de la Drept după ce a învățat cu ChatGPT: „Mă supăr și țip la el!”

Kim Kardashian susține că a picat examenele de la Drept după ce a învățat cu ChatGPT: „Mă supăr și țip la el!”

FILM NOW Jennifer Lawrence dezvăluie numele regizorului care
Jennifer Lawrence dezvăluie numele regizorului care "a călit-o" cu stilul lui dur și direct: "Nu am simțit că mă jignește"

Jennifer Lawrence dezvăluie numele regizorului care "a călit-o" cu stilul lui dur și direct: "Nu am simțit că mă jignește"

DIGI WORLD Top cinci plante care purifică aerul și previn mucegaiul din casă. Metodele naturale pentru un interior curat și aer sănătos
Top cinci plante care purifică aerul și previn mucegaiul din casă. Metodele naturale pentru un interior curat și aer sănătos

Top cinci plante care purifică aerul și previn mucegaiul din casă. Metodele naturale pentru un interior curat și aer sănătos

DIGI ANIMAL WORLD Crocodil uriaș, filmat cu un câine în gură într-un canal din Florida: „Cea mai mare teamă s-a adeverit”
Crocodil uriaș, filmat cu un câine în gură într-un canal din Florida: „Cea mai mare teamă s-a adeverit”

Crocodil uriaș, filmat cu un câine în gură într-un canal din Florida: „Cea mai mare teamă s-a adeverit”

DIGI LIFE Notre-Dame a găzduit prima nuntă după trei decenii. Mirele, un tâmplar care a ajutat la reconstruirea catedralei:
Notre-Dame a găzduit prima nuntă după trei decenii. Mirele, un tâmplar care a ajutat la reconstruirea catedralei: "Cea mai frumoasă zi din viața mea"
DIGI24 Incident violent la metrou: un paznic a fost lovit cu pumnul de un călător. Poliția s-a autosesizat după ce imaginile au ajuns online
Incident violent la metrou: un paznic a fost lovit cu pumnul de un călător. Poliția s-a autosesizat după ce imaginile au ajuns online
DIGI SPORT
"Ce mesaj ai vrut să transmiți?" Ronaldo a explicat, fără rețineri, gestul făcut față de Donald Trump
DIGI FM Singurul supraviețuitor al tragediei aviatice din India, declarații sfâșietoare: „Nu sunt fericit, viața mea nu mai e la fel!” Cum arată acum
Singurul supraviețuitor al tragediei aviatice din India, declarații sfâșietoare: „Nu sunt fericit, viața mea nu mai e la fel!” Cum arată acum
UTV Andreea și Cabral Ibacka s-au bucurat de o vacanță spectaculoasă în Gibraltar. „Aproape am fost jefuiți...”
Andreea și Cabral Ibacka s-au bucurat de o vacanță spectaculoasă în Gibraltar. „Aproape am fost jefuiți...”